SARIÇAM BELEDİYESİ

2. MAHALLELER ARASI HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

17 Nisan, 2017

Başkan Uludağ, ”Dostluk ve Centilmenlik ön planda olsun.”

Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen 2.Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası başladı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, turnuvanın amacının mahalleler arası kaynaşma ve dostluğun sağlanması olacağını belirterek katılan takımlara başarılar diledi.

Yavuz Sultan Selim Mahallesinde bulunan Halı Sahada başlayan turnuvanın açılışına MHP MYK Üyesi Milletvekilli Muharrem Varlı, Belediye Başkanı Bilal Uludağ,Cumhuriyet Savcısı Mehmet İmir, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, Yüreğir İlçe Başkanı Yıldıray Şener, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından konuşan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, bu yıl ikincisi düzenlenen Mahalleler Arası Halı Saha Futbol turnuvasına katılım yoğunluğunun kendilerini memnun ettiğini belirterek, “Turnuvanın ana amacı toplumsal birlikteliği ve kaynaşmayı sağlamaktır. Bu tür etkinliklerle gençlerimizi spora özendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktayız. Bu turnuvanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederim.  Katılan tüm takımlara başarılar diler ve karşılaşmaların dostluk, centilmenlik içinde geçmesini temenni ederim. ”dedi.

Daha sonra konuşan ve turnuvanın ilçede birlikteliği artırması temennisinde bulunan MHP MYK Üyesi Milletvekili Muharrem Varlı, turnuvanın dostluk ortamında geçmesini arzu ettiklerini belirterek turnuvanın hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik etti.

BAŞLAMA VURUŞUNU BİRLİKTE YAPTILAR

Yapılan konuşmaların ardından ise Milletvekili Varlı, Başkan Uludağ, İlçe Başkanları Kızılelma ve Şener 2. Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvasının açılış karşılaşması öncesi sporcular ve yetkililerle hatıra fotoğrafı çektirdiler. Daha sonra Milletvekili Muharrem Varlı ile Belediye Başkanı Bilal Uludağ, başlama vuruşunu birlikte yaptılar.

Öte yandan ilk gün oynanan karşılaşmalarda ise Vikinkler Orhangazi Akkoçlar Şahintepe’yi 3-2, Yarımcaspor Kılıçlıspor’u 6-4, Toros Kaplanları Hocallı Gençlik’i 4-1,  Sarıçam Fıratları Yavuz Sultan Selim Suluca Akademi’yi 2-1 yenerek bir üst tura çıktılar.

Turnuva sonunda ilk 3 dereceye giren takımlara kupa ve madalyaların yanısıra 1. Olan takım sporcularına birer yarım altın, 2. olan takım oyuncularına birer çeyrek altın, 3. Olan takım oyuncularına halı saha ayakkabısı ve en centilmen takımın oyuncularına birer saat verileceğini belirtildi. 

 

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü