SARIÇAM BELEDİYESİ

ANA-BACILAR KONUKEVİ İNŞAATI HIZLA İLERLİYOR

21 Ağustos, 2015

Sarıçam Belediyesi tarafından yaptırılan ve vaat edilen projeler arasında yer alan Ana-Bacılar Kadın Konukevi’nin inşaatı hızla ilerliyor.  Belediye Başkanı Bilal Uludağ, yapımına yaklaşık bir ay önce başlanan Kadın Konuk Evi’nin inşaat çalışmasının beklenen de daha hızlı gittiğini ve en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapımına bir ay kadar önce başlanan Ana-Bacılar Konukevi’nin inşaat çalışmalarını zaman zaman denetlediğini belirterek, bu hızla devam ettiği takdirde planlanan süreden daha önce tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

 Başkan Bilal Uludağ, yapımının 5 aylık gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan konukevinin toplamda 2 bin metrekareye yakın bir alanda yapılacağını da belirterek,” Ana-Bacılar Konukevi, inşaatının tamamlanmasıyla birlikte Sarıçam ilçemizde yaşayan kadınlarımızın sıkıntılı ve zor günlerinde bu dönemlerini atlatabilecekleri, ihtiyaç duydukları her konuda yönlendirilebilecekleri bir merkez haline gelecek. ” dedi.

Başkan Uludağ,  Konukevinde barındırılacak olan kadınların psikolojik, aile ve hukuk danışmanları tarafından da hizmet verilerek yönlendirilmelerinin sağlanacağını dile getirdi.  Uludağ,“Zor durumda kalan kadınlarımızın barınabilecekleri yaşam odalarımızın bulunacağı merkezimizde, onların sosyal ve günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlarda yer alacak. Projemizde 862 metrekarelik zemin katta, ev kadınlarımızın da faydalanabilecekleri Spor salonu, Çocuk oyun alanı,  Revir, yemekhane, hobi odaları, kütüphane, idari birimler, psikolog ve güvenlik odaları, 1’nci katta ise toplam 23 yaşam odası, ütü ve çamaşırhane odası yer alacaktır. Sarıçamlı kadınlarımıza böyle bir merkez kazandıracağımızdan dolayı oldukça mutluyuz. Hizmetlerimiz sürecek. ”diye konuştu.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü