SARIÇAM BELEDİYESİ

ARI, KEÇİ VE KOYUN ÜRETİCİLERİNE GÜNEŞ ENERJİ PANELİ DAĞITIMI YAPILDI

03 Kasım, 2016

Büyükşehir’den Sarıçamlı Arı, Keçi ve Koyun üreticilerine destek sürüyor

Sarıçam Belediyesinde Güneş Enerji Paneli dağıtımı yapıldı

Adana Büyükşehir Belediyesinin kırsalda faaliyet gösteren arı, keçi ve koyun yetiştiricilerine güneş enerjisinden elektrik elde etmeye yarayan güneş enerjisi paneli dağıtım töreni, Sarıçam Belediyesinde yapıldı.

Sarıçam Belediyesi Bahçesinde yapılan saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlanan törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheri Bucak, Sarıçam Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan, Adana Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanı Memili Güven, Kırsal Kalkınma Şube Müdürü Zehra Durak, Sarıçam Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aydınlı, Daire müdürleri ile Koyun Keçi Birliği Başkanı Murat Şen ile çok sayıda üretici katıldı.

Törende konuşan Sarıçam Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılan Enerji paneli dağıtımının önemine değinerek, üreticilere hayırlı olması dileğinde bulundu. Mehmet Özcan,” Katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Zor şartlar altında kırsalda çalışan üreticilerimize yapılan bu destek oldukça anlamlı. Güle güle kullanın.”dedi.

DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Daha sonra konuşan Adana Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Daire Başkanı Memili Güven ise Sarıçam’da geçen yıl bu dağıtımın yapılmadığını belirterek, dilekçe ile başvuru yapan tüm üreticilere güneş enerji panellerinin verildiğini ifade etti.

Memili Güven, “ Bu panellerin hayatlarınızı kolaylaştırarak, çadırlarınızı ve elektriksiz ortamlarınızı aydınlatması en büyük temennimizdir. Bundan sonra da Büyükşehir Belediyesi olarak, her türlü ihtiyacınızda yanınızda yer alıp, en büyük destekçiniz biz olacağız. Hayvan hastalıklarında Tarım İl Müdürlüğü ile ortak çalışmayla 2 yılda 1.223.000 aşı desteğimiz oldu. Bu yıl yine 92 bin aşı, 300 litre kene ve 132 litre de sinek ilacı desteği sizler için yapıldı. Sarıçam’da yaşayan 49’u bal ve 63’ü keçi ve koyun üreticisi olmak üzere toplamda 112 üreticimize panelleri veriyoruz. Bu vesile ile dağıttığımız bu güneş enerji panellerinin siz değerli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Bu arada firma yetkilisi Güneş panelleri kullanımı hakkında üreticilere bilgi sundu. Konuşmaların ardından ise güneş enerji paneli almaya hak kazanan vatandaşlara panelleri törene katılan Büyükşehir Belediye Başkan vekili Murat Cevheri Bucak, Sarıçam Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan, Daire Başkanı Memili Güven ve ile Sarıçam belediyesi birim müdürleri tarafından üreticilere verildi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü