SARIÇAM BELEDİYESİ

BAŞARILI TEKVANDOCULARDAN BAŞKAN ULUDAĞ’A ZİYARET

09 Kasım, 2016

Şampiyon tekvandocu Aşık, Dünya şampiyonasına katılacak

Başarılı tekvandoculardan Başkan Uludağ’a ziyaret

Sarıçam Belediye Spor Kulübünde tekvando yapan ve Konya’da katıldıkları Gençler Türkiye Şampiyonasında 1 altın ve 1 bronz madalya kazanan Burak Aşık ve Berat Arık Başkan Bilal Uludağ’ı ziyaret ederek mutluluklarını paylaştılar. Başkan Uludağ, başarılı tekvandocuları kutlayarak,”Umarım daha çok başarılar kazanırsınız. Her ikinizi de kutluyorum.”dedi.

Sarıçam Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete kulüp tekvando Antrenörü Ahmet Kazandibi  ile gelen Burak Aşık ve Berat Arık, kendilerine ve spora vermiş olduğu destekten dolayı Başkan Bilal Uludağ’a teşekkür ettiler. Antrenör Ahmet Kazandibi Konya’da yapılan Gençler Türkiye Şampiyonasında Burak Aşık’ın 48 kiloda yapmış olduğu tüm müsabakaları kazanarak altın madalya kazandığını, Berat Arık’ın 55 kiloda ise 3’ncü olarak bronz madalya aldığını söyledi. Kazandibi şampiyon olan Burak Aşık’ın 15-22 Kasım 2016’da Kanada’da yapılacak olan Dünya Gençler Şampiyonasına katılacağını da belirti.

Bilal Uludağ, Sarıçam Belediye Sporun birçok branşta gençlere spor imkanı sağladığını, kendilerinin de onlara her zaman destek verdiklerini söyledi. Uludağ,” Kulüp olarak başarılara imza atmamız bizleri mutlu ediyor.  Bu iki gencimiz de bunun en belirgin örneği. Bundan sonra daha büyük başarılara imza atacaklarına inancım sonsuz. Burak Aşık’ın kulübümüz adına şampiyon olup ülkemizi Dünya şampiyonasında temsil etmesi önemli bir başarı. Her iki sporcumuzu da kutluyor ve başarıların devamını diliyorum.”diye konuştu.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü