SARIÇAM BELEDİYESİ

BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ`DAN 19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs, 2024

BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ`DAN 19 MAYIS ATATÜRK`Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 “ÜLKEMİZİ ÇAĞDAŞ MEDENİYETLER SEVİYESİNE ANCAK GENÇLERİMİZ TAŞIYACAKTIR”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Uludağ mesajında şunları kaydetti:

Bugün millet olarak, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Samsun`a çıkarak, ülkemize ve bağımsızlığımıza göz diken, Türk Milletini yok etmek isteyen işgalcilere ve onların işbirlikçilerine karşı Kurtuluş Savaşımızı fiilen başlattığı, milli mücadelemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı için milat olan 19 Mayıs 1919`un 105`inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs`ta Samsun`da, bu aziz milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına inanmış vatanseverlerin  `Ya İstiklal, Ya Ölüm` parolasıyla başlattığı, Türk Milleti`nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek olarak küllerinden yeniden doğduğu milli mücadele ateşi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşu ile taçlandırılmıştır.
Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs`ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak da kutlanması, gençlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından son derece anlamlıdır.

Bizler yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak, Türkiye Cumhuriyetini daha güçlü olarak geleceğe taşıyacak ve yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Bu yüzdendir ki, ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ancak gençlerimizin taşıyacağına inancımız tamdır.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla yâd ediyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutluyorum.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü