SARIÇAM BELEDİYESİ

BAŞKAN ULUDAĞ, ELLERİYLE VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITTI

17 Ekim, 2016

Sarıçam Belediyesi Aşure etkinliğini yapıldı

Başkan Uludağ,  elleriyle vatandaşlara aşure dağıttı

Sarıçam Belediyesi Muharrem Ayı Aşure Günü nedeniyle 2 ayrı cami önünde toplamda 2000 kişiye aşure dağıttı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Aşure gününü Sarıçam’da anlamına uygun şekli ile yaşatmak istediklerini belirterek böyle bir organizasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlçenin en merkezi yerlerinden olan Aksoylar ve Remzi Oğuz Arık cami önünde kurulan çadırlarda namaz bitimi Başkan Bilal Uludağ’ın da katılarak, dağıtımını ellerliye yaptığı aşure gününe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Muharrem ayının İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, bu ayın dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurguladı. Uludağ,” İslam geleneği olan aşureyi vatandaşlarımızla paylaştık.  Aşure çok özel bir tatlıdır ve bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürümüzün lezzetini anımsatır. Bu nedenle bu gün çok anlamlı ve değerlidir. İki farklı merkezi yerde yaklaşık 2000 kişiye aşure ikram ederek, paylaşma ve hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek ve bir geleneği yaşatmak istedik. Tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”dedi.

Yapılan aşure dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler. Başkan Bilal Uludağ’a kendilerine böylesine anlamlı bir günü yaşattığı için teşekkür eden vatandaşlar,”Allah razı olsun.”derken, dağıtım töreni yapılan dualarla sona erdi.

© 2020 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü