SARIÇAM BELEDİYESİ

BAŞKAN ULUDAĞ: "ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜNÜ SEVGİ VE SAYGI İLE KUTLUYORUM"

24 Kasım, 2016

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ:

“Öğretmenlerimizin gününü sevgi ve saygı ile kutluyorum”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Bilal Uludağ, özveri ve fedakârlık isteyen öğretmenliğin, kutsal bir meslek olduğunu belirterek, “Ülkemizin geleceğini aydınlatacak olan yeni nesli yetiştiren fedakâr öğretmenlerimizin gününü gönülden, sevgi ve saygıyla kutluyorum” dedi.

Başkan Bilal Uludağ, bir milletin ulaştığı medeniyet seviyesi, gerçekleştirdiği yenilikler ve kültür birikimi tamamen öğretmenlerin elinde olduğuna değinerek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“İstikbalimiz olan evlatlarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz çok önemli ve değerli bir mesleği icra etmektedirler. Onların özverili ve fedakârlık göstermesi ülkemizin geleceği için önemli bir fırsattır. Öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile ülkemizin geleceği daha da aydınlık olacaktır.

Eğitim öğretim hayatımızda çok büyük öneme sahip, insan topluluğunun en fedakar ve saygın unsurlarından olan, gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç ve Büyük Atatürk’ün ‘Muallimler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diyerek güvenini vurguladığı saygıdeğer öğretmenlerimizin günlerini en içten duygularımla kutluyor ve bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü