SARIÇAM BELEDİYESİ

BAŞKAN ULUDAĞ: "TÜM HEMŞERİLERİMİN KURBAN BAYRAMINI KUTLU OLSUN"

20 Ağustos, 2018

SARIÇAM BELEDİYE BAŞKANI BİLAL ULUDAĞ:

 “Bir Kurban Bayramına ulaşmanın sevincini yaşıyoruz”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda millet olma bilincinin güçlendiği, kardeşlik ve dayanışmanın zirveye çıktığı bir kurban bayramına ulaşmanın sevincini tüm Adanalılar ve Sarıçamlılarla birlikte yaşadıklarını belirterek,”Bir Kurban Bayramına ulaşmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bu önemli ve anlamlı günlerin Sarıçam, Adana ve ülkemiz ve İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Bilal Uludağ,  yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan olan mübarek Kurban Bayramı hakkındaki yaptığı açıklamasında ise şu görüşlere yer verdi:

“Daha nice bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Bayramlar; insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı, sergilendiği, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği ve güçlendiği müstesna günlerdir.

İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından da çok büyük bir öneme ve değere sahiptir.  Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin ve Türk İslam âleminin bayramını en içten duygularla kutluyorum.”

 

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü