SARIÇAM BELEDİYESİ

BELEDİYE’MİZDEN MUHTEŞEM ÇOCUK OYUNLARI SPOR ŞENLİĞİ

26 Eylül, 2022

 

Belediyemizin açtığı yaz spor okullarında eğitim gören öğrenciler için muhteşem bir etkinlik düzenleri. Çukurova Üniversitesi Futbol Sahasında gerçekleştirilen çocuk oyunları spor şenliğinde gönüllerince eğlenen çocuklar, unutulmaz bir gün geçirdiler.

 ‘Spor Kenti Sarıçam’ sloganı ile sportif faaliyetlerine yaz boyunca devam eden Belediyemiz, yaza unutulmaz bir etkinlikle veda etti. Yaklaşık dört bin beş yüz öğrencinin aileleri ile katıldığı organizasyonda, birbirinden renkli oyunlar, palyaço sihirbaz,  buble show (köpük balon gösterisi), yüz boyama gösterileri ve geleneksel oyunlar gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte bir konuşma yapan Başkanımız Bilal Uludağ, Büyük ve güçlü Türkiye için, sadece bilim ve teknoloji alanında gelişmeler elde etmenin yeterli olmadığına dikkati çekti.

“BİLİM VE TEKNİKTEKİ GELİŞMELERİ ORTAYA KOYACAK BİREYLER YETİŞTİRMELİYİZ”

Her açıdan sağlıklı çocuklar yetiştirilebilmesine bir nebze olsun katkı sunmak amacıyla gerçekleştirdikleri etkinlikle, bilim ve teknikteki gelişmeleri ortaya koyacak ruhen ve bedenen sağlıklı bireyleri yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 Günümüzde insanı odağına alan sosyal bilim yaklaşımlarına ihtiyaç bulunduğunu belirten Başkanımız Uludağ gerçekleştirdikleri bilimsel hassasiyete dayalı ve hep birlikte spor oyunlarıyla eğlendiğimiz bu çalışmayla mutlu, huzurlu ve her açıdan sağlıklı çocuklar yetiştirilebilmesine bir nebze olsun katkı sunmak istediklerine vurgu yaptı.

“KURSLARIMIZDA ÇOCUKLARA ÖNCE İNSAN OLMAYI ÖĞRETTİK”

Başkanımız Uludağ sözlerini şu ifadelerle tamamladı “Yaz boyunca devam eden yaz spor okullarımızda çocuklarımıza önce iyi insan olmayı, sonra iyi vatandaş olmayı ve spor kültürüyle sağlıklı yaşamayı ilke edinmiş bireyler olmayı öğretmeye çalıştık. Sizlerin evlatlarınızı kendi öz evladımız bilerek, onları sporun güçlü yönüyle mutlu ve kendine güvenli insanlar olarak hayata hazırlamayı görev bildik. Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki bugünün mutlu çocukları, yarının mutlu ve huzurlu Türkiye’si için son derece önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde tüm çocuklarımıza sonsuz başarılar diliyor, sözlerimi şu cümle ile tamamlamak istiyorum; Gerekirse tüm dünya dursun, yeter ki çocuklar hep gülsün” diye konuştu.

ÇEVRE BİLİNCİNE DİKKAT ÇEKTİLER

Daha sonra Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ile birlikte alanı dolaşan Başkanımız Bilal Uludağ, çocuklarla wantrolog gösterisini (kukla gösterisi) izledi, çocukların oyununa eşlik etti, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Şenlik sonunda Başkanımız Bilal Uludağ ve Çintimar çevre bilincini aşılamak adına alanda çöp topladı.

 

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü