SARIÇAM BELEDİYESİ

BELEDİYEMİZ YİNE KARNAVALA DAMGASINI VURDU !

28 Mart, 2022

Bu yıl onuncusu düzenlenen Adana Portakal Çiçeği Karnavalı renkli görüntülere sahne oldu. İki yıl aranın ardından on binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen karnavala damga vurduk.

Karnaval için kente gelen binlerce ziyaretçinin akınına uğrayan alanda, karnavala önemli desteğimizi sağlayarak; standımızda ziyaretçilerden tam not aldık. Soğuk ve sıcak ikramların yapıldığı stantta karnaval temalı magnetler ziyaretçilere dağıttık.

Her geçen yıl artan bir ilginin olduğu karnavalın bu yıl rekor denilecek bir katılımla gerçekleştirdik. Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik, ilki 2013 yılında yapılan festivalin, geride kalan dokuz yıldaki tanıtım değerinin bugün yaklaşık 49 milyon dolar olduğuna dikkat çektiğini belirtti.

Başkanımızın, Belediye Başkanları toplantısı için Antalya`da bulunmasından dolayı karnavala katılamadığı belirten Gedik, festival alanında kurdukları stantla Belediyemizi temsilen en iyi şekilde gerçekleştiğini kaydetti. Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü ve vatandaşların ziyaret ettiği stantta gelen ziyaretçilere portakal suyu, çay ve karnaval temalı magnet dağıtıldığını kaydeden Gedik, yapılan müzik yayınları ile ziyaretçilerin gönüllerince eğlendiğini belirtti.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü