SARIÇAM BELEDİYESİ

ÇANAKKALE’YE MİNNET YOLCULUĞU BAŞLIYOR

02 Mart, 2017

Sarıçam Belediyesi Çanakkale’ye minnet yolculuğu başlıyor

Başkan Uludağ, “Ecdadımızla vatandaşlarımızı buluşturuyoruz”

Sarıçam Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve ilki 2015 yılında yapılan Çanakkale’ye Minnet Yolculuğu” nu bu yıl da devam ettiriyor. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ilçemizde yaşayan vatandaşların bu geziye katılabileceğini belirterek, tarihleri ile Sarıçamlıları bir kez daha buluşturmanın mutluluğu ve heyecanını yaşayacaklarını söyledi.

Başkan Bilal Uludağ,  amaçlarının Çanakkale’de yaşanan kahramanlık destanın yerinde görülmesi olduğunu belirterek, “Manevi duyguların en üst seviyeye çıktığı Çanakkale’de, ecdadımızla vatandaşlarımızı buluşturmak istiyoruz.  Çünkü her Türk’ün Çanakkale’yi mutlaka görmesi gerekir. 2 yıldır olduğu gibi, bu yılda da Sarıçam ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımızı talep doğrultusunda Çanakkale’ye götüreceğiz.”dedi.

Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen Çanakkale’ye Minnet Yolculuğuna gitmek isteyen vatandaşların Belediyeye gelerek Turkuaz Masaya, kimlik fotokopileri ve ikametgâhları ile müracaat etmeleri gerektiğini belirten Başkan Uludağ,” Yapılan planlama doğrultusunda vatandaşlarımızı Çanakkale’ye götüreceğiz. Geçtiğimiz 2 yılda 2000’den fazla kişiyi götürdük. Bu gezideki tek amaç, gidecek olan kişilerin bu toprakların kolay kazanılmadığını, atalarımızın 102 yıl önce büyük bedellerle bu vatanı bizlere emanet edildiğini görmelerini sağlamaktır. Özellikle gençlerimizin ecdadımızı daha iyi tanıması için bu tür etkinlikleri sürekli düzenleyeceğiz. “diye konuştu. 

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü