SARIÇAM BELEDİYESİ

CUMHURİYETİMİZİN 92.YILINI BÜYÜK BİR GURURLA KUTLUYORUZ

28 Ekim, 2015

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92.  yılını gururla ve kıvançla kutladıklarını belirterek, Mustafa Kemal Atatürk, önderliğinde kazanılan Milli mücadele ile tarihte eşine az rastlanır bir başarı gerçekleştirildiğini söyledi. Uludağ, “Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 92. Yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız.” dedi.

Başkan Bilal Uludağ, Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. Yılı dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, yaşanılan tüm zorluklara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zaferin önemine değinerek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak. Atatürk ilkelerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 92. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum. Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.”

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü