SARIÇAM BELEDİYESİ

DURGUNSU KANO 5000 METRE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI`NIN BASIN LANSMAN TOPLANTISI YAPILDI

11 Şubat, 2020

Adana’yı Kano yarışları heyecanı sardı

Sarıçam Belediyesi’nden Kano sporuna büyük destek

Başkan Uludağ: Yeniden, su sporlarında efsane olmuş isimlerin yetişmesini istiyoruz

Sarıçam Belediyesi’nin sponsorluğunda Seyhan Baraj Gölü’nde yapılacak olan ‘Sarıçam Belediyesi Durgunsu Kano 5000 Metre Türkiye Şampiyonası’nın basın lansman toplantısı Kayıkhane tesislerinde gerçekleştirildi.

Basın toplantısında; Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın yanı sıra, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Haluk Yılmazer, Kano Federasyonu İl Temsilcisi Harun Akıllı ve Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi MYO Müdür Yardımcısı Ercan Yeldan da hazır bulundu.

‘AMACIMIZ GENÇLERİ SU SPORLARINA TEŞVİK ETMEK’

Milli Takım seçmelerini de içinde barındıracak olan Sarıçam Belediyesi Durgunsu Kano 5000 Metre Türkiye Şampiyonası’nın, başta Adana olmak üzere Sarıçam’da yaşayan gençleri su sporlarına teşvik edeceğini Belirten Başkan Bilal Uludağ, “Seyhan Baraj Gölü, Çukurova Üniversitesi Kayıkhane Tesisleri’nde 8 Şubat Cumartesi günü Adana Valiliğimizin himayelerinde Türkiye Kano Federasyonu ile birlikte düzenlenecek olan 5000 Metre Durgunsu Milli Takım Seçmelerine ve Türkiye Şampiyonası’na 11 ilden 18 spor kulübü ve 110 sporcu katılacak. Bu etkinliğe sponsor olmaktan dolayı gururluyuz. Bütün sporcularımıza, onları yetiştiren hocalarımıza başarılar diliyorum” dedi.

‘YENİDEN, SU SPORLARINDA EFSENA OLMUŞ İSİMLER YETİŞSİN İSTİYORUZ’

Yapılacak bu şampiyonayla Adana’nın yanı sıra Sarıçam’da yaşayan gençlerin de su sporlarına teşvik edilmesini amaçladıklarını belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “Aynı zamanda bu organizasyonla su cenneti olan Adana’yı ulusal ve uluslar arası su sporları camiasına tanıtmayı hedefliyoruz. Geçmiş yılarda su sporlarında öncü olan ilimiz bugün bu konuda maalesef mazisini arar duruma gelmiştir. Adana’nın ve Sarıçam’ın su sporlarındaki geçmiş büyük başarılarını tekrar güncel duruma getirmek, bölgemizi su sporlarının merkezi yapmak ve nihayetinde bölgemizi su sporları turizminin cazibe merkezi durumuna getirebilmek; su sporlarında efsane olmuş yeni Muharrem Gülergin’ler, Erdal Acet’ler ve Faruk Morkal’lar yetiştirip olimpiyatlarda ülkemizin alacağı madalyalara ciddi katkılar sunabilmek için; Sarıçam Belediyesi olarak bu tür organizasyonların yaygınlaşması için her zaman sorumluluk almaya hazır olduğumuzun bilinmesini isterim. Ayrıca böylesine büyük bir organizasyonda bizden desteklerini esirgemeyen Adana Valisi Mahmut Demirtaş Beyefendiye, organizasyonu ilçemize planlayan Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı Beyefendi’ye ve bizlere bu organizasyon için tüm tesisiyle hizmet veren ve desteklerini esirgemeyen Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar Beyefendiye ayrı ayrı teşekkür ederim ” diye konuştu.

‘BAŞARI ADANA’NIN OLSUN İSTİYORUZ’

Adana’nın, iklim ve hava şartları bakımından Türkiye Olimpiyat Hazırlık merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel ise, “Çukurova Üniversitesi’nden büyük destek görüyoruz. Kayıkhane, kano sporunu yapmak isteyenlere imkanlar sunacak bir mekan. Burada yetişen sporcular sayesinde başarı Adana’nın olsun istiyoruz. Başkanımız sayın Bilal Uludağ’a da sponsorluk destekleri için teşekkür ederim” dedi.

11 İLDEN SPORCU GELECEK

Kano Federasyonu İl Temsilcisi Harun Akıllı da, Adana’nın Seyhan Baraj Gölü’ne sahip olması sebebiyle önceki günlerde de Milli Takımı misafir ettiğini belirtti. Yarışmalara 110 sporcunun katılacağını ifade eden Akıllı,”11 ilden sporcular gelecek. Bu müsabaka sadece Sarıçam ve Adana için önem arz etmiyor. Belediye Başkanımız sayın Bilal Uludağ’a bizi ağırladıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

50 SPORCU KAMP YAPACAK

Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi MYO Müdür Yardımcısı Ercan Yeldan da, Kayıkhane tesislerinin 2013 yılından bu yana hizmet verdiğini söyledi. Kayıkhane’nin, bölgemizde yapılan olimpiyatlar için yeniden düzenlendiğini belirten Yeldan, “Sporculara bilimsel destekte veriyoruz. Bu yarışmadan sonra 50 sporcu önümüzdeki bir ay boyunca burada kampa girecek. Ben de sponsorluk desteği için başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Başkan Bilal Uludağ ve beraberindekiler günün anısına toplu bir fotoğraf çektirdiler.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü