SARIÇAM BELEDİYESİ

İLÇEMİZDEKİ OKULLAR BOYANIYOR

09 Ağustos, 2022

 

SARIÇAM’DA OKULLAR RENGÂRENK

 Sarıçam Belediyesi olarak ; yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir süre kala, ilçemizde eğitim gören öğrencilere daha kaliteli bir eğitim ortamı oluşturmak amacıyla çalışma başlattık.

İlçemizde bulunan okulların tadilat, bakım, onarım, boyama ve çevre düzenlemesi işlerine öncelik veriyoruz. Yeni eğitim - öğretim yılı başlamadan, boya ihtiyacı olan okulların boya, tadilat bakım ve çevre düzenlemesini yaparak yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale geliyor.

2022-2023 yeni eğitim öğretim döneminde ilçemizdeki tüm okulların başta boya, tadilat ve çevre düzenlemesi olmak üzere, tüm eksikliklerinin Belediyemiz tarafından giderilerek öğrencilerin hizmetine sunuyoruz. Başkanımız Uludağ, bu doğrultuda ilk çalışmayı Uluğ Bey İlköğretim Okulu’nda başlattığını belirtti.

“AMACIMIZ DAHA MODERN ŞARTLARDA EĞİTİM SUNMAK”

12 Eylül’de başlayacak 2022-2023 eğitim-öğretim yılı başlamadan tüm planlama ve hazırlıkları yaptıklarının altını çizen Başkanımız Uludağ konuşmasında şu ifadelere yer verdi “ Eğitim kurumlarımızın fiziki sorunlarını ve çeşitli konulardaki eksikliklerini giderip eğitime tam destek vermek için önemli çalışmalar yapıyoruz. Mutlu ve bolluk içinde yaşayan nesiller yetiştirmek için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın daha iyi koşullarda yetişmesi için üzerimize düşen görevler var. Bu sorumluluk bilinci ile okullarımızın fiziki koşullarını düzenliyor, temizliğini ve boyasını yapıyoruz. Bu doğrultuda ilk çalışmamızı Uluğ Bey İlköğretim Okulundan başlattık. İnşallah ilçemizdeki ihtiyacı olan tüm okullarımızı boyayıp tadilat ve çevre düzenlemesini yaparak, daha güzel hale getireceğiz. Amacımız ilçemizde daha modern şartlarda öğrencilerimize eğitim imkânı sunmak. Çocuklarımızın huzurlu ve sağlıklı koşullarda eğitim almalarını sağlamak, bizim için en büyük değerlerdendir. Bundan sonra da eğitime yönelik hizmetlerimizi elimizden geldiği ölçüde sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 Beraberinde Sarıçam İlçe Kaymakamı Müfit Gültekin, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Uygar İnal ve MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma ile birlikte, yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkanımız Bilal Uludağ, ihtiyaç duyulan tüm okulların boya işlemlerinin yeni eğitim öğretim yılı başlamadan tamamlanacağını belirtti. 

 

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü