SARIÇAM BELEDİYESİ

KALİTEDE MÜKEMMELLİK YOLUNDA 3. YILDIZ DÜZENLENEN TÖRENLE ALINDI

19 Kasım, 2018

EFQM Mükemmellik Modelini çerçevesinde Türkiye Kalite Derneği (KaLDer) tarafından dış değerlendirme neticesinde “2018 Türkiye Mükemmellik Ödülleri” sahiplerini buldu. Sarıçam Belediyesi “Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Ödülü”nü düzenlenen törenle aldı.  Belediye Başkanı Bilal Uludağ, emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu ödülü almaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

KaLDeR’in İstanbul’da Zorlu Center’da Performans Sanatları Merkezi’nde yapılan 27. Kalite Kongresinde Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın yanı sıra bazı birim müdürleri de katıldı. Ödülü alan Belediye Başkanı Bilal Uludağ, diğer bütün belgeleri de almak için çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Başkan Bilal Uludağ, kendi bünyelerinde yetkin personel donanımıyla oluşturdukları Strateji ve Kalite Geliştirme Birimi ile eğitimleri yıl boyunca devam ettirdiklerini, kalite yolculuğuna ise son derece önem verdiklerini ifade etti.  Her zaman Belediye olarak kaliteye dair var olan standartları uygulayacaklarını, tüm belgeleri alacaklarını da vurgulayan Bilal Uludağ, konu hakkında yaptığı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

” 2. yıldızdan sonra 3. yıldızı da Adana’dan alan tek belediyeyiz. Sarıçam`a en kaliteli hizmeti sunma noktasında kararlıyız.  Bu yolda önemli bir basamak olan Kalite Kongresi ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ teması ile yapılan toplantıda hazır bulunduk. Sarıçam`a en kaliteli hizmeti sunma noktasında KaLDeR tarafından düzenlenen kongrede Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Ödülünü almanın da bir kez daha onurunu yaşıyoruz.

Aldığımız belge ile her zaman gelişime açık ve bitmeyen bir yolculuk olduğuna inandığım ‘mükemmel bir belediye` olma yolunda kendini yenileyen ve iyileştirme çalışmalarını aralıksız sürdüren olacağız.  Alınan bu ödülle hizmet kalitemizdeki mükemmellik tescillendi. Bu doğrultuda Kalite yolculuğumuz süresince bizlere ışık tutacak Türkiye Kalite Derneği`ne teşekkür ediyor, çalışmalarıyla Sarıçam`ı bir marka haline getirecek olan yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

Başkan Bilal Uludağ, bu arada Sarıçam Belediyesi’nin kalite yolculuğu kapsamında 2017 yılında TSE 9001 belgesi aldığını, 2018’de ise TSE 10002 Vatandaş Şikâyet Yönetim Sistemi kurulduğunu ve belgelendirildiğini  belirterek, bu anlamda da Adana’da ilk belediye olduklarını sözlerine ekledi.

© 2020 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü