SARIÇAM BELEDİYESİ

PORTAKAL ÇİÇEĞİ EDEBİYAT ÖDÜLLERİ TÖRENLE VERİLDİ

11 Nisan, 2016

Başkan Uludağ, “Ödül alanları kutluyorum”

Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.  3 ayrı dalda, (Öykü, Deneme ve Şiir) Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Öykü dalında birinciliği Mersin’den Önder Şit, Deneme dalında birinciliği Çorum’dan Gülüzar Doğanay, Şiir dalında ise birinciliği İstanbul’dan Onur Caymaz kazandı. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, dereceye girenleri kutlayarak plaket ve ödüllerini takdim edip başarılarının devamını diledi.

Çukurova Üniversitesi, Kayıkhanede düzenlenen törene Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile yarışmada dereceye giren eserlerin sahipleri, jüri üyeleri ve edebiyat dünyasından değerli isimler katıldı.  Törende konuşan Başkan Bilal Uludağ, ilki geçen yıl yapılan Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri yarışmasını geleneksel hale getirdiklerini belirterek, bu yarışmayla sanat ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler ve edebi eserler kazandırılmasının amaçlandığını söyledi.

Bilal Uludağ, “Bu yılki yarışmamıza geçen yıla oranla daha fazla eser katıldı.  Edebi anlamda yetenek sahibi kişilerin eserlerinin kültür ve sanat dünyamıza kazandırılması açısından önemli bir görev üstlenen bu yarışmamıza, ülkemizden edebiyat ve sanat çevrelerinin göstermiş olduğu ilgi bizleri mutlu etti. Konusu ağırlıklı olarak Adana olan yarışmaya toplamda 400’e yakın eser katıldı. Edebiyat dünyamızın saygın isimlerinden oluşan Jüri üyelerimiz titiz bir çalışma sonucunda dereceye girecek eserleri belirledi. 3 ayrı dalda ödül kazanan 11 arkadaşımızı kutluyorum. Önümüzdeki yıl yapılacak olan 3’ncü yarışmamıza katılım sayısının daha da artacağını düşünüyorum. Yarışmanın ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen, başta Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Şükrü Gedik olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bilal Uludağ, yarışma jürisinde yer alan A. Ali Ural, Enis Batur, Haydar Ergülen, Nedim Ali Kısaoğlu, Servet Gündoğdu, Tahsin Yıldırım ve V. Hüseyin Kaya’ya da verdikleri emek nedeniyle ayrıca teşekkür etti. Konuşmaların ardından ise ödül törenine geçildi.  Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri yarışmasında dereceye giren 11 eser sahibine ödülleri ve hediyeleri Başkan Bilal Uludağ tarafından verildi.

Sarıçam Belediyesi Portakal Çiçeği Edebiyat Ödülleri yarışmasında dereceye girenler ise şöyle oldu:

Öykü dalında birinciliği Mersin’den Önder Şit, ikinciliği İstanbul’dan Ülkü Özel Akagündüz, üçüncülüğü İstanbul’dan Behiç Ceran alırken, Ankara’dan Ömer Ziya ise mansiyon ödülü aldı.

Deneme dalında, Çorum’dan Gülüzar Doğanay birinci, Hatay’dan Murathan Çarboğa ikinci, Adana’dan Seyhan Tekin üçüncü oldu.

Şiir dalında ise birinciliği İstanbul’dan Onur Caymaz, ikinciliği İzmir’den Anıl Can Uğuz, üçüncülüğü İstanbul’dan Hakan İsmail Şiriner alırken, bu dalda mansiyon ödülünü ise Sakarya’dan Ceyda Cevher almaya hak kazandı.

Ödül töreninin ardından ise katılımcı misafirlere Çukurova Üniversitesi, Sarıçam İlçesi ve Belediye Binası gezdirilerek tanıtıcı bilgiler verildi. Daha sonra ise Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlik alanları gezdirilerek güzel bir gün geçirmeleri sağlandı.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü