SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM BELEDİYE BAŞKANI VE MECLİS ÜYELERİ YURTDIŞI ARAŞTIRMA İNCELEME GEZİSİNİ TAMAMLADI

24 Mayıs, 2016

Sarıçam Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri Yurtdışı araştırma inceleme gezisini tamamladı

 

Başkan Uludağ, ”Faydalı bir gezi oldu”

 

Sarıçam Belediyesi Meclisi tarafından alınan karar gereği yurtdışına çeşitli incelemeler için giden Başkan Bilal Uludağ ve meclis üyeleri 5 ayrı ülke gezilerini tamamladı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, her düzeyde bilgi paylaşımını teşvik etmek, belediyecilik alanında dünyada iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılmasına yardımcı olmak üzere yapılan gezinin son derece faydalı geçtiğini ifade etti.

 

Sarıçam Belediyesi yurtdışı araştırma ve inceleme gezisi 14-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sarıçam belediye Başkanı Bilal Uludağ ve meclis üyelerinin katıldığı gezinin ilk durağı Almanya’nın Düseldorf ve Köln kentleri oldu. Ardından sırasıyla Lüksemburg, Fransa; Paris, Belçika; Brugge ve Brüksel, Hollanda; Lahey, Roterdam ve Amsterdam kentleri gezilerek incelemelerde bulunuldu.

 

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, gezinin son derece faydalı geçtiğini belirterek,” Bir hafta süren gezide Belediyecilik ve Şehircilik üzerine inceleme ve araştırmalarında bulunuldu. Özellikle tarihi ve turistik yerler gezildi. Tarihi doku çok iyi şekilde korunarak bugünlere kadar getirilmiş. Yenileri de eski dokulara uygun olarak yapılmış. Özellikle nehir geçen şehirlerde buralar çok iyi şekilde kullanılmış ve suyu turizme katarak, şehrin ekonomisine büyük katkı sağlanmaktadır. Ben ve arkadaşların bu geziden oldukça verimli bir şekilde faydalandık. Bu gördüğümüz yenilikleri Sarıçam ilçemizin gelişmesinde kullanacağız. Adana ve Sarıçam ilçemiz de doğal güzellikler ve tarihi açıdan en az oralar kadar verimliliğe sahiptir.  Birçok alanda da daha ileridedir. Zayıf olduğumuz alanlarda yapacağımız çalışmalarla kentimizi çok daha iyi seviyelere getireceğiz. “dedi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü