SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

30 Mart, 2020

 Corona  Virüs  Salgınının Türkiye`de de görülmesinin ardından Virüse karşı harekete geçen Sarıçam Belediyesi tedbirleri elden bırakmayarak dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

  Soğuk algınlığına benzer semptomlarla insan vücudunu ele geçiren ve ilerleyen süreçte ise kişinin nefes almamasına neden olan bu virüs dünya üzerinde binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Sarıçam Belediyesi tarafından , vatandaşların korunması amacıyla başta ortak kullanım alanları olmak üzere ;  yollar ,camiiler ,  muhtarlıklar , kıraathaneler, pazar yerleri ,  oyun park alanlarına ek olarak ise  Bankalar, ATM’ler , Kamu Kurumları Sarıçam Belediyesi ekiplerince dezenfekte edilmeye  devam ediyor.

 

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ; ” Virüse karşı mücadele için belediyemiz bünyesinde kurduğumuz ilaçlama ve dezenfeksiyon ekibimiz  tarafından  çalışmalar hızla devam ediyor. Salgın sebebi ile Ülkemizde yaşanılan kayıplar için çok üzgünüm. Sizler de çok ihtiyacınız olmadığı sürece dışarı çıkmayın . Bildiğiniz gibi Bakanlığımızın yayınladığı genelge ile 65 yaş ve  üzeri büyüklerimizin de dışarı çıkması yasaklanmıştır.  Bu aşamada belediyemiz ; 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın  her ne ihtiyacı olursa olsun  yardımcı olmaya devam edecektir. Bu salgını inşallah en kısa zamanda atlatacağız. “dedi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü