SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM BELEDİYESİNDEN BÜYÜK SÜNNET ŞÖLENİ

01 Haziran, 2016

Sarıçam Belediyesinden Büyük Sünnet Şöleni

552 çocuk sünnet oluyor

Başkan Uludağ,” Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Biz onlar için varız””

Sarıçam Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. İlçede yaşayan ailelerin 552 çocuğu belediye tarafından yapılacak olan bir şölen ile sünnet olacak. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “Her yıl geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz Sünnet Şölenimizin ilki gerçekleştirmekten dolayı son derece mutluyuz. ”dedi.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sünnet Şölenlerinin Belediye Binası önünde 4 Haziran 2016 Cumartesi günü saat 14.00-22.00 saatleri arasında yapılacağını belirterek, 552 çocuğun erkekliğe ilk adımı atmadan önce doyasıya eğleneceğini ve unutamayacakları bir gün geçireceklerini ifade etti. Başkan Bilal Uludağ, “ Bu etkinlik belediyemizin bir sosyal sorumluluk projesi kapsamındadır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çeşitli eğlenceli gösterilerimiz olacak. Şölene katılan çocuklarımızın doyasıya eğlenmesi için Palyaçolar gösteri yapacak ve değişik eğlenceler olacak ve çocuklarımıza ikramlar sunulacak.  Şehrimizin yerel sanatçıları sahne alacak. ”diye konuştu.

Şölen kapsamında sünnet olmak için kayıt yaptıran çocuklara pelerin, pantolon, ayakkabı, şapka, asa olmak üzere bütün kıyafetleri ile hastane masraflarının Sarıçam Belediyesi tarafından karşılanacağını anlatan Başkan Uludağ, ”Çocuklarımızın sünneti anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılacak. Onlar Allah’ın bizlere verdiği nimetler, emanetlerdir. Biz insanlarımıza hizmet ediyoruz. Yaptığımız bütün hizmetler çocuklarımızın geleceği içindir.  

Sünnet Şölenimiz saat 14.00’da fotoğraf çekimleriyle başlayıp, sonrasında saat 17.00 civarında Mehter takımının da katılacağı kortej eşliğinde üstü açık otobüslerle Sarıçam ilçemiz tur atılacak ve sonrasında ise saat 19.00’da Belediye bahçesinde Adanalı sanatçılarımızın konserleri ve çeşitli gösterilerle devam edecek. Tüm Sarıçamlı vatandaşlarımızın katılması bizleri onurlandıracaktır.” şeklinde konuştu.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü