SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM BELEDİYESİNDEN MUHTEŞEM SÜNNET ŞÖLENİ

06 Haziran, 2016

Sarıçam Belediyesinden muhteşem Sünnet Şöleni

Çocuklara unutulmaz bir gün yaşatıldı

Başkan Uludağ,” Her şey çocuklarımız, sizler ve Sarıçam için”

Sarıçam Belediyesi tarihinde bir ilke daha imza attı. İlçede yaşayan ailelerin 552 çocuğu belediye tarafından hazırlanan muhteşem bir şölen ile sünnet törenleri kutlaması yapıldı. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  geleneksel hale getirmeyi düşündükleri ilk Sünnet Şölenlerinin en iyi şekilde yapılması için hiçbir şeyden kaçınmadıklarını söyledi.

Sarıçam Belediyesi Bahçesinde yapılan Sünnet Şölenine büyük bir ilgi vardı. Şölene Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Büyükşehir Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Sarıçam İlçe Müftüsü Bekir Kaplan, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Şube Müdürü Yusuf Delikoca ile sünnet çocuklarının ailesi ve yakınları katıldı.

İLÇEDE KORTEJ EŞLİĞİNDE TUR ATTILAR

Erkekliğe ilk adımını atan sünnet çocuklarına unutamayacakları güzel bir gün yaşatıldı. Saat 14.00’da Belediye binası bahçesinde kurulan özel tırın sahnesinde 552 çocuk için önce Başkan Bilal Uludağ ile tek ve aileleriyle fotoğrafları çekilerek hediyeleri ile ikramları takdim edildi. Sünnet Şöleni alanında ise çocukların eğlenmeleri için animatörler tarafından hazırlanan çeşitli oyunlar yaptırıldı. Palyaçolar ise çocuklara hazırlanan stantlarda eğlenceli anlar yaşattılar ve onlar için hazırlanan mısır, pamuklu şeker balon ikramında bulunup balon dağıttılar. Ardından ise özel olarak hazırlanmış kenarları açık otobüslere bindirilen sünnet çocuklarına aileleriyle Mehteran takımının müzikleri, Faytonlar ve araçlarından oluşan konvoyla ilçe merkezinde tur attırıldı.

HER ZAMAN SİZLER İÇİN VARIZ

Yapılan kortejin ardından ise Şölen alanına yeniden gelen çocuklar burada hazırlanan eğlencelerde neşeli anlar yaşadılar. Kuran okunmasıyla başlanan Sünnet Şöleninin akşam bölümünde ise ilk olarak davetliler ellerindeki bayraklarla 10 yıl marşını da okudular.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Bilal Uludağ, bu güzel günde kendilerini yalnız bırakmayan Sarıçamlılara teşekkür etti. Uludağ,” Hepiniz Sünnet Şölenimize hoş geldiniz. Bizler yola çıkarken önceliklerimiz arasında sosyal belediyecilik anlayışı vardı. Özellikle tüm vatandaşlarımızın, kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin refahını sağlamak ve onlara daha yaşanabilir bir Sarıçam bırakabilmek tek hedefimizdi. Bu nedenle her anımızda ve her projemizde öncelikle onların ihtiyaçlarını gözettik.”dedi.

Devam eden projelerinden olan Kültür Merkezi ve Kadın Konukevinin, kadınların ve çocukların kendilerini daha iyi hissedebilecekleri ve açılacak kurslarla kişisel gelişimlerini sağlayabilecekleri bir yuva olacağını anlatan Başkan Bilal Uludağ şöyle konuştu:

“Dünyaya gözlerini açan bebeklerimizi karşıladık, onlara ‘Hoş Geldin bebek’ dedik. Okul çağındaki çocuklarımızın hiçbir eksiği kalmasın istedik ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık.  Okullarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek elimizden geldiğince gidermeye çalıştık. Üniversite çağındakilere de eğitim yardımı yaptık.

 Bu anlamada yaptıklarımızla yetinmiyoruz.  Sizlerle bir arada daha fazla neler yapabiliriz diye düşünüyor ve gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çünkü her şey çocuklarımızın geleceği için, sizler ve Sarıçam için. Sünnet olan çocuklarımıza acil şifalar diliyorum.”

YEREL SANATÇILAR COŞTURDU

Konuşmanın ardından ise eğlence bölümüne geçildi. İlk olarak Sarıçam Belediyesi folklor ekibi sahne aldı ve birbirinden güzel oyunlarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Ardından ise sahneye yerel sanatçılar, Halil İbrahim Kurum, Mustafa Açıkgöz, Hidayet Özkan, Adanalı Zeynel ve Bizim Sefa şölene katılanlara eğlenceli anlar yaşattılar. Hareketli parçalarda ise şölene katılanlar oyunlarıyla sanatçılara eşlik ettiler.

Bu arada geceye katılan ve çıkaracağı albümü son aşamaya gelen Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’da sahne alarak 3 parça seslendirdi ve büyük beğeni kazandı. Çay, böyle büyük bir organizeyi gerçekleştirdiği için Başkan Bilal Uludağ’ı tebrik ederken,  sünnet şöleni neşe içinde son buldu

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü