SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM’DA CAMİLER DÜZENLİ OLARAK TEMİZLENİYOR

13 Temmuz, 2016

Sarıçam’da camiler düzenli olarak temizleniyor

Başkan Uludağ,”Temizlik imandandır”

Sarıçam’da bulunan camiler oluşturulan ”Cami Temizlik Ekibi”tarafından düzenli aralıklarla temizleniyor. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Cami temizlik ekibinin yaklaşık bir yıldır önce kurulduğunu ve çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.  Bilal Uludağ “İbadethanelerimizin temizliği önemli. Ekiplerimiz belirlenen aralıklarla ilçemizde bulunan camilerin temizliğini yapıyorlar. Çünkü temizlik imandandır.”dedi.

Sarıçam Belediyesi Başkanı Bilal Uludağ, ilçelerine bağlı mahalle ve köylerde bulunan bütün camilerin genel temizliğini belirlenen aralıklarla düzenli olarak yaptıklarını belirtti. Uludağ, temizlik denildiği zaman sadece maddi temizliğin anlaşılmayacağını,  tüm temizlik türlerini içerisinde barındırdığını kaydetti. 

Başkan Uludağ, ilçe halkının camilerde daha temiz bir ortamda ibadetlerini yapma imkânına kavuşmaları için ekiplerin cami içinde ve dışında temizliklerini yaptıklarını kaydetti. Uludağ, “Camilerimizde detaylı bir şekilde temizlik yapılıyor. Dinimizde temizliğin çok büyük bir önemi var. Bu nedenle ilçemizde bulunan camilerimizi temizliğini kurduğumuz ekibimizle aralıksız sürdürüyoruz. Ayrıca temizliğin dışında sıcak su temini için camilerimize de güneş enerjisi takıldı. Yine bazı camilerimizden gelen istek doğrultusunda onarım işleri de gerçekleştirildi. ”diye konuştu.

Yapılan bu uygulamadan çok memnun olan mahalle ve köy sakinleri Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a ve ekibine verdikleri bu güzel hizmet nedeniyle teşekkür ettiler.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü