SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM`DA HİZMET BİTMEZ

02 Temmuz, 2015

BAŞKAN BİLAL ULUDAĞ, “SARIÇAM DEĞİŞİYOR, DÖNÜŞÜYOR VE GELİŞİYOR”

“SARIÇAM’DA HİZMET İÇİN VARIZ”

Sarıçam Belediyesi’nde 15 aylık sürede yapılan hizmetler adeta göz kamaştırıyor. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, seçimden önce verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam ederken, ilçede biten projelerle adeta yeni bir değişim, dönüşüm ve gelişim yaşanıyor. Başkan Uludağ, Sarıçam’ın Adana’nın cazibe merkezi ve incisi olacağına inancının tam olduğunu belirterek, görev süreleri içinde vaat ettiklerinin büyük bir kısmını yerine getirdiklerini dile getirdi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Önümüzdeki 10-15 yıl içinde Sarıçam’da bir milyon kişinin yaşayacağı bir yaşam merkezi haline geleceğini iddiasını yenileyerek, “İlçemiz Adana’ya oranla en serin bölge.  Yeni yapılanıyor. Önümüzdeki dönemde büyük binalar yapılacak ve hatta birçok yerde yükselmeye başladı. Bu bölgeden Çukurova ve Seyhan’a göçler yaşanıyor. Bunu önleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde o bölgelerden artık Sarıçam göç alacak. Verilen sözlerin arkasındayız ve olamaya da devam edeceğiz.”dedi.

Göreve geldikleri günden itibaren Sarıçam’ın tarihini ve talihini değiştirmenin zamanı geldiğini ifade ettiklerini belirten Başkan Bilal Uludağ,  Sarıçam’da yaşanan değişimin gözler önünde olduğunu kaydetti. Uludağ,”İlçe halkımıza vaat ettiklerimizden çok daha fazla olan işler gerçekleştirdik. Projelerimizi bir bir hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. 15 ay içerisinde Büyükşehir belediyemizin ve bizim başlattığımız hizmetlerin tutarı Sarıçam Belediyemizin yıllık bütçesinin çok çok üzerinde ve yaklaşık olarak 4 katına ulaştı. İlçemiz layık olduğu hizmetleri alıyor ve almaya da devam edecek. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”diye konuştu.

PARKLAR YAPILIYOR VE YENİLENİYOR

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  geride kalan 10 yılda yapılan hizmetleri iki yılda Sarıçam’a kazandırmak için yoğun bir tempoda çalıştıklarını, geride kalan 15 aylık süre içinde belediye de kurumsallaşmayı ve mali disiplini sağladıklarını, yapılan fiziki çalışmaların gözle görülür bir hale geldiğini vurguladı.

Bilal Uludağ,  Sarıçam’da 10 yıldan beri dokunulmayan Sarıçam Deresinin ıslahı için 7 milyon liralık ihale yapıldığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini kaydetti.  Uludağ, Buruk Kolektörü ile Sarıçam bölgesinin alt yapı sorunun çözümü için 26 milyon liralık ihale yapıldığını belirterek, “Şu anda 10 ayrı yerde projeleri süren park çalışması yenilenen ve yapımı tamamlanan 9 adet parkımız var. Kozan yoluna cephesi bulunan Ziraat arazisinin kenarına yapılan ve içinde oyun aletleri, oturma ve spor alanları ve yürüyüş yollarının bulunduğu yer tamamlanmak üzere.”diye konuştu.

HİZMETTE AYIRIM OLMAZ, HER YER ŞANTİYE GİBİ OLDU

Uludağ, Yeşil Bulvar kıyısına da bisiklet yolu, yürüyüş yolu, dinlenme ve spor alanları yapılacağını, ayrıca 80 kilo metrelik köy yolu yapımı için de çalışmaların tamamlandığını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Sarıçamlıları mahcup etmemek için hizmetlerimize tüm hızıyla sürüyor. Asla ayırım yapmadan çalışmalarımızı yapıyoruz. İnşallah Sarıçam’da 10 yılda yapılanları biz iki yılda yapacağız. İlçenin büyük bir bölümü adeta şantiye haline dönüştü. Birçok mahallede asfalt ve kaldırım çalışmalarının devam ediyor. Yaz sonuna kadar hummalı bir çalışma içinde olunacak.

Yol yapım çalışmalarında önceliği acil ve hiç asfalt olmayan yerlere veriyoruz. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde yapılan planlama doğrultusunda çalışıyorlar. Halkımızdan ve muhtarlarımızdan gelen istekleri de göz önünde bulunduruyoruz. Yeni Bulvar açma çalışmalarımız ise Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu bir şekilde sürdürülüyor. İlçemize hizmette verdikleri destek nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye de Sarıçamlılar adına teşekkür ediyorum.”

 

SARIÇAM ÖĞRENCİ KENTİ OLACAK

Çukurova üniversitesinin öğrencilerinin büyük bir kısmı Sarıçam’da ikamet etmesinin sağlanması halinde bu bölgenin daha da değişip gelişeceğine inandıklarını da anlatan Başkan Uludağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

” Ayrıca Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bizim bölgemizde yapılıyor olması önemli. Yani 2 üniversitemiz de Sarıçam’da. Öğrenci kenti Sarıçam olduğu takdirde AVM ve öğrenci evleri ve özel sektör kendiliğinden gelecek ve yaşam kalitesi artacak. Bu bölgeden çöplüğün kalkması için çalışıyoruz. Çöplük kalkarsa Sarıçam Adana’nın incisi olacak.

ALO Sarıçam’dan e-devlet ve e-belediye ye kadar önemli hizmetlerimizi sunuyoruz. Sosyal açıdan da belediyemizi tamamlayacağız. 1 Ocak 2015 ile 31 Aralık 2015 arasının planlaması yapıldı.   Sarıçamın önümüzdeki dönemde ekonomisini düzeltenlerin göç ettiği değil,  göç alacak bir yaşam merkezi olacak.  Sarıçama samimiyetle hizmet etmek istiyoruz ve bunun için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. . 

Kaliteli bir Sarıçam oluşturmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerle her zaman Sarıçamlının duasını alacağız. Sarıçam halkı 15 aydır yapılan hizmetleri ilgi ile izliyor ve izlemeye devam edecek.”

43 BİN METREKÜP SATIH ASFALT ÇALIŞMASI BİTİRİLDİ

Başkan Uludağ, Kürkçüler Müminli Mahallesi sınırları içinde kalan TOKİ Evlerinin bulunduğu bölgede Büyükşehir Belediyesi ile yapılan çalışmalar sonucunda toplam 43 bin metreküp Satıh asfalt çalışmasının da tamamlandığının altını çizdi. Bilal Uludağ,” Burada ayrıca kaldırımlarda düzenli bir şekilde yapıldı. Bir hizmet mutluluğunu daha hep birlikte yaşadık.  Ayrıca bu yıl ilk kez Ramazan ayı boyunca bütün mahallerimiz kapsayan iftar programı düzenledik. Burada halkımızla birlikte olarak onlarla bütünleştik.”şeklinde konuştu.

BAYRAK PARKI VE ÇANAKKALE ŞEHİTLER ANITI TAMAMLANDI

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, birçok projenin yanı sıra yapımı tamamlanan Bayrak Parkı ve Çanakkale Şehitler anıtının da Sarıçam’a kazandırıldığını ifade etti. Uludağ, ayrıca ilçeye 3 adet Halı saha kazandırdıklarını, yine projeleri arasında yer alan Kapalı Semt Pazarlarının bazılarında yapımına başlandığını, ayrıca Kadın sığınma Evi(Ana Bacılar Konuk Evi) projesinin de yapım çalışmalarına başlandığını sözlerine ekledi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü