SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM`DA SOKAK HAYVANLARI `SAHİPSİZ` BIRAKILMIYOR

22 Ekim, 2021

 
Sarıçam Belediyesi tarafından sokakta ve doğada yaşayan sokak hayvanları aç ve susuz kalmaması için yaşam alanlarına düzenli olarak mama, yem ve su bırakılıyor. Çalışma kapsamında belirli aralıklarla gönüllü hayvan severlere de mama desteği sağlanıyor.
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ`ın direktifleri ile ekipler, sokak hayvanları için düzenli olarak mama dağıtımı gerçekleştiriyor. Yıl boyu devam eden dağıtımlarda belirlenen noktalara düzenli olarak mama, yem ve su bırakılıyor.
Belediyenin yaptığı bu çalışmada gönüllü hayvan sever vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları ile de işbirliğine gidiliyor. Bu ay hazırlanan 900 kilo kedi ve köpek maması dağıtımına Sarıçam Belediyesi Başkan Yardımcısı Lütfi Doğan, birim müdürleri, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkanı Nesrin Çıtırık, Sokak Canlılarını Koruma Derneği (CANKODER) Başkanı Sibel Seyitoğlu ve gönüllü hayvan severler katıldı.
"SOKAKTAKİ CANLARIN DAHA KALİTELİ BESLENMELERİNİ SAĞLIYORUZ"
Burada konuşan Sarıçam Belediyesi Başkan Yardımcısı Lütfi Doğan, sokaktaki canların beslenmesi amacı ile düzenli olarak bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Sarıçam Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde kendi ürettikleri mama kapları ve suluklara görevli personellerce mama, yem ve su bıraktıklarını belirten Doğan, sözlerine şöyle devam etti "Sarıçam Belediyesi olarak, Belediye Başkanımız Sayın Bilal Uludağ`ın talimatları ile sokaktaki can dostlarımızı unutmuyoruz. Her ay düzenli bir şekilde sokak hayvanlarının yaşadığı yerlere, Sarıçam Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimizce mama, yem ve su bırakıyoruz. Bunun yanında sokaktaki canların daha kaliteli beslenmeleri için, ilçemizin belirli bölgelerine beslenme kapları ve suluklar kattık. Buralara da ekiplerimiz mama, yem ve su bırakıyorlar, bunun yanında veteriner hekimlerimiz bu canların bakım ve tedavilerini de gerçekleştiriyorlar. Bugünkü mama dağıtımımızda bizleri yalnız bırakmayan, gönüllü vatandaşlarımız, dernek yöneticilerimiz ve temsilcilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Sarıçam Belediyesi tarafından gerçekleştirilen mama dağıtımına katılan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkanı Nesrin Çıtırık`ta yaptığı açıklamada Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ`a sokak hayvanlarının beslenmesi noktasında verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
 
"SARIÇAM BELEDİYESİ TÜRKİYE`DE ÇÖP MAMA ALMAYAN TEK BELEDİYE"
Sarıçam Belediyesi`nin Sokak hayvanlarının bakım ve beslenmeleri noktasında çok duyarlı ve özverili bir çalışma yürüttüğünü belirten Çıtırık şunları kaydetti "Sokak hayvanlarını hiçbir zaman unutmayan Sarıçam Belediye Başkanımız Sayın Bilal Uludağ`ı kutluyorum. Burada gönüllüler adına şunu belirtmeliyim ki, sokak hayvanlarının kaliteli beslenmesi, onların rahatça yiyebilmesi için, bugün çöp mama almayan tek belediye Sarıçam Belediyesi`dir. Böylesine duyarlı ve anlamlı davranışından dolayı Sayın Başkan Uludağ`a teşekkür ediyorum."
 
© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü