SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM’LI MUHTARLARA ANKARA VE ÇANAKKALE GEZİSİ

26 Ekim, 2017

Sarıçam Belediyesi 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 37 muhtara Ankara ve Çanakkale gezisi düzenledi.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle düzenlenen geziye Sarıçam Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aydınlı, Muhtarlıklar Müdürü İsmail Kılıç ve 37 mahalle muhtarı katıldı. 3 gün süren gezide muhtarlar ilk olarak Ankara’da Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ettiler. Burada okunan duaların ardından ise muhtarlar Anıtkabir’e götürüldü.

Başkan Yardımcısı Hasan Aydınlı ve beraberindeki muhtarlar Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktılar. Daha sonra Anıtkabir’i gezen muhtarlar ellerindeki çiçekleri vatandaşlara verdiler. Gezi heyeti hatıra fotoğrafının ardından ise Ankara’dan ayrıldılar.

Afyon’a geçen ve burada bir gün dinlenmenin ardından ise Çanakkale’ye geçen muhtarlar, rehber eşliğinde Çanakkale Şehitliği’ni, Truva Atı’nı, Tarihe saygı anıtını, Seddülbahir’i, müzeleri, Conkbayırı, 57. Alay, Seyit Onbaşı Anıt’ı ve Kilit bahir’i gezdiler.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ise, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle böyle bir geziyi yapmayı uygun gördüklerini belirterek,” Muhtarlarımız belediyeler ve halkın arasında köprü görevi ve halkın sesi olmaktadırlar. Bizde her zaman muhtarlarımızın istek ve önerilerine büyük önem veriyoruz.  Onlarla iş birliği içinde ilçemizin mutluluğu ve huzuru için çalışmalar yapıyoruz. Onların daha iyi şartlar altında çalışmalarını sağlamak için çaba harcıyoruz.”dedi.

Geziye katılan muhtarlar kendilerine böyle bir imkanı sağlayan Sarıçam belediye Başkanı Bilal Uludağ’a teşekkür ettiler.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü