SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM ZABITASINDAN FAHİŞ FİYAT DENETİMİ

31 Aralık, 2021

Sarıçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçede marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik `fahiş fiyat` denetimlerini sürdürüyor.

Sarıçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Başkan Bilal Uludağ`ın talimatları ile döviz kurundan kaynaklı fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla, denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde başta zincir marketler olmak üzere işletmelerdeki ürünlerin gramaj, etiket ve irsaliye karşılaştırmalarını yapan ekipler, fiyat etiketi olmayan, olmasına rağmen mevzuattaki standartlara uymayan ya da fiyat etiketiyle kasa fiyatları arasında fark bulunan işletmelere tutanak tanzim etti.

Bu kapsamada özellikle çay, şeker, ayçiçek yağı, makarna, un gibi temel tüketim ürünlerinin etiket ve kasa fiyatlarının kontrolünü yapan zabıta ekipleri, fiyat etiketi denetiminin yanı sıra ürünlerin standart gramaj denetimi ve gıda maddelerinin son tüketim tarihlerinin de kontrollerini gerçekleştirdi.

Son dönemde kur artışından kaynaklı haksız kazanç elde edilmesinin önüne geçmek için Sarıçam Belediyesi olarak denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirten Başkan Bilal Uludağ, zincir marketler başta olmak üzere diğer marketlerde de kurallara uygunluk konularında inceleme ve denetimlerin aralıksız devam edeceğini belitti.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü