SARIÇAM BELEDİYESİ

TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROMUZ KURULDU

20 Şubat, 2017

Sarıçam Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu kuruldu

Başkan Uludağ,”Kültürel etkinlikleri de önemsiyoruz”

Sarıçam Belediyesi kültürel faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek Sarıçam Kültür Topluluğu kapsamında Türk Halk Müziği Korosunu kurup çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, kültürel etkinlikleri de her zaman önemsediklerini belirterek, Türk Halk Müziği Korosunun kurulmasında emeği geçenleri kutladı.

Sarıçam Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Şef Ramazan İnal, yönetiminde belediye personelleri ve Sarıçamlı vatandaşların katılımıyla çalışmalarını her Perşembe 17.00’de belediye binasında yürütüyor.  Yeni kurulan Türk Halk Müziği Korosu çalışmalarına katılarak, bir süre dinleyen Başkan Bilal Uludağ,  Sarıçam Belediyesi personelinin ve Sarıçamlı vatandaşların katılımıyla yürütülen Türk Halk Müziği Korosu ile kültürel faaliyetlerine bir halka daha eklemekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

SARIÇAM KÜLTÜR KENTİ OLACAK

Başkan Bilal Uludağ,  "Belediye olarak, vatandaşlarımızın sosyal ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. İlçemizde yaşayan insanların huzuru ve mutluluğu için sosyal ve kültürel etkinlikler önem arz ediyor. Yöremiz her açıdan olduğu gibi halk müziğinde de âşıkları, ozanları ile dopdolu bir hazine ve her köşesi ayrı bir renk.  Koromuza eğitimleri şef Ramazan İnal tarafından verilecek. Yakın zamanda faaliyete geçecek Kültür Merkezimizde kuracağımız Çocuk Korosu, Halk Oyunları ve açacağımız çeşitli kurslar ile Sarıçam’ı kültür kenti haline getireceğiz.’ dedi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü