SARIÇAM BELEDİYESİ

"ÜCRETSİZ GİRİŞİMCİLİK" KURSUNUN 4. ETABI SONA ERDİ

16 Mart, 2017

Sarıçam’da “Ücretsiz Girişimcilik” kursunun 4. etabı sona erdi

Sarıçam Belediyesi ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle yapılan proje dâhilinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasında(SİMER) başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin 4’ncü etabı da tamamlandı. Başkan Bilal Uludağ, bu kursların 10 etapta tamamlanacağını ve başarılı olanlara sertifikalarının törenle verileceğini söyledi.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleşen Girişimcilik kursuna katılımın fazla olmasının kendilerini sevindirdiğini vurgulayan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, amacın Sarıçam’da yaşayan işsizlere, Adana ekonomisi ve istihdamına katkı sağlamak olduğunu kaydetti.

Bilal Uludağ, proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen girişimciye 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası faizsiz geri ödemeli banka kredisi olmak üzere 150 bin liraya kadar destek verilebileceğini anlatarak, kursa katılan girişimci adaylarına başarılar diledi. Uludağ,”Girişimcilik kursu bitiminde umuyorum ve diliyorum ki; bütün girişimci adaylarımız başarılı olur ve güzel bir iş kurarlar. Bu kurs ile sizlere iş edinme konusunda yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Hepinize kursta ve sonrasında yapacağınız işlerde başarılar diliyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. ” dedi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü