SARIÇAM BELEDİYESİ

"ÜCRETSİZ GİRİŞİMCİLİK" KURSUNUN İKİNCİ ETABI BAŞLADI

14 Şubat, 2017

Sarıçam’da “Ücretsiz Girişimcilik” kursunun 2’nci etabı başladı

İlk derse Başkan Uludağ’da katıldı

Sarıçam Belediyesi ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle yapılan proje dâhilinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasında(SİMER) 2’nci etabı başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin ilk dersine Başkan Bilal Uludağ da katıldı. Bilal Uludağ, bu kursların toplamda 30’ar kişilik gruplar halinde 10 grupta tamamlanacağını ifade etti.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleşen Girişimcilik kursunu ziyaret eden Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, amacın Sarıçam’da yaşayan işsizlere, Adana ekonomisi ve istihdamına katkı sağlamak olduğunu kaydetti. Bilal Uludağ, istihdama katkı sağlamak amacıyla KOSGEB ile yürütülen görüşmeler sonucunda böyle bir projeye daha imza attıklarını, proje kapsamında kendi işini kurmak isteyen girişimciye 50 bin lirası hibe, 100 bin lirası faizsiz geri ödemeli banka kredisi olmak üzere 150 bin liraya kadar destek verilebileceğini anlattı.

Uludağ, kursa katılan girişimci adaylarına başarı dilerken,  “Girişimcilik kursu bitiminde umuyorum ve diliyorum ki; gönlünüze göre güzel bir iş kurarsınız. Bu kurs ile sizlere iş edinme konusunda yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Hepinize kursta ve sonrasında yapacağınız işlerde başarılar diliyorum. Kursa başvurunun fazla olması ise sevindirici. Emeği geçen herkesi kutluyorum. ” derken, KOSGEB Eğitmeni Hüseyin Düzgün’ün verdiği ilk derse de katılarak, ilgi ile izledi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü