SARIÇAM BELEDİYESİ

YABANCI ÖĞRETMENLER BELEDİYEMİZİ ZİYARET ETTİ

12 Kasım, 2018

Adana’nın Sarıçam İlçesinde bulunan Ömer Kanaatbilen Ortaokulu tarafından hazırlanan ve Erasmus + kapsamında "HUMAN RIGHTS = İNSAN HAKLARI`` isimli proje ile İtalya, İspanya, Romanya ve Litvanya`dan ziyarete gelen konuklar Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı makamında ziyaret ettiler.

İnsan Hakları projesi kapsamında farklı ülkelerden Sarıçam’a gelen heyet, Belediye Başkanı Bilal Uludağ tarafından makamında karşılanarak misafir edildi. Ziyarete 4 ülkeden 17 öğretmen ile Okul Müdürü Yusuf Sarsal, Proje koordinatör öğretmenleri Ersen Karaoğlan ve Çiğdem Kanat katıldılar.

Ömer Kanaatbilen Ortaokulu 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Erasmus programı dâhilinde proje faaliyetlerini uygulamak için 4 farklı ülkeden konuk öğretmenler Sarıçam İlçesine geldi. Program çerçevesinde Sarıçam Belediyesi’ni de ziyaret eden yabancı konuklar, Belediye Başkanı Bilal Uludağ’dan ilçe ve belediye çalışmaları ile ilgili bilgiler aldılar.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, konukları ilçelerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, " Öncelikle ilçemize hoş geldiniz. Bizler Türk milleti olarak her zaman tüm dünyayı kucaklayan engin bir hoşgörüye ve cömertliğe sahibiz. Sarıçam ilçemiz çok güzel bir konumda ve yeni gelişen önemli bir yere sahiptir. Belediyemizin hizmetleri ile Sarıçam çok daha modern ve çok daha gelişmiş bir seviyeye gelmiş ve daha da gelecektir. " dedi.


Daha sonra yabancı konuklar ve beraberindeki heyet Belediyede yapılan meclis toplantısına katıldılar. Ziyaretin sonunda İtalyan konuk Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a şehirlerini simgeleyen bir plaket takdim etti.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü