SARIÇAM BELEDİYESİ

YAZ SPOR OKULLARI AÇILIŞI TÖRENLE YAPILDI

19 Haziran, 2017

Başkan Uludağ,”Sarıçamlı çocuklar ve gençler spora doyacaklar”

Sarıçam Belediyesi tarafından her yıl açılan Yaz Spor Okulları yapılan kayıtların ardından 11 ayrı spor dalında yaklaşık 850’ye yakın sporcu ile başladı. 7-16 yaş arası çocuk ve gençler için başlatılan kayıtların ardından Yaz Spor Okulları birinci dönemi 19-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında açık kalacak. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Belediye olarak yaz spor okullarını sadece futbol değil değişik kategorilerde yaptıklarını belirterek, buradaki tek amacın gençleri spora yönlendirmek olduğunu ifade etti.

Asım Savaş Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen törene Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel,  Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(AASKF) Genel Başkanı Ali Gülleri, Sarıçam Spor Şube Müdürü Ali Bilgiç, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, Belediye Başkan yardımcıları Halit Boz ve Hasan Aydınlı, birim müdürleri, sporcular ve aileleri katıldı.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, farklı spor kategorilerinde yapılması planlanan spor okulu faaliyetlerinin futbol bölümünün Buruk stadyumunda, diğer kategorilerin ise Asım Savaş kapalı Spor salonunda yapılacağını kaydetti.  Bilal Uludağ,”Sosyal Belediyecilik anlayışımızın da bir gereği olarak daima çocuklarımız ve gençlerimiz için bir ve beraber olma, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sosyalleşmelerine yönelik faaliyetlerimizi aralıksız olarak sürdürdük. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Yaz Spor Okulları ile yüzlerce gencimizle buluştuk. Ne mutlu ki; bu yıl da aynı duyarlılıkla yaklaşarak çocuklarını spor okullarına yönlendiren ve bu konuda son derece istekli olan 850 çocuk ve gencimizle açılışımızı gerçekleştirdik. Velilerimize duyarlılıkları nedeniyle teşekkür ediyorum.”dedi.

2 ve 3 Etap Temmuz ve Ağustos’ta

Katılımın geçen yıla oranla bir hayli fazla olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini anlatan Bilal Uludağ, futbol dışında masa tenisi, hentbol, güreş, badminton, satranç, basketbol, voleybol, tekvando, karate, güreş dallarında haftanın belirli günlerinde eğitimlerin uzman eğitmenler tarafından verileceğini ifade etti. Uludağ,” Sporun, çocukların bedensel ve ruhsal gelişiminde büyük önemi bulunmaktadır.  Bu bilinçle yüzlerce çocuk ve gencimize spor yapma imkânı sunduk.  Ayrıca spor yapan çocuklarımız kötü alışkanlıklardan da doğal olarak uzak duracaktır. 1 etap çalışmalarına katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Alanında uzman antrenörlerimiz çocuklarımızın fiziksel ve kişisel gelişimleri ile yakından ilgilenecek, yaz aylarını verimli geçirmeleri konusunda katkı sunacaklar. Ve yine ilerleyen dönemlerinde ise onların spor olan ilgisinin devam edeceğine, farklı dallarda birçok gencimizin profesyonel anlamda ilerleyerek ilçemiz adına sayısız başarıya imza atacaklarına inancımız tamdır.  ”diye konuştu.

AASKF Genel Başkanı Ali Gülleri ise, sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a  her zaman amatörlere yaptığı destekler nedeniyle teşekkür ederek,  Yaz Spor Okullarının gençlere ve çocuklara hayırlı olması dileğinde bulundu.

Yaz Spor Okullarında ikinci etap 3-28 Temmuz, üçüncü etap ise 1-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü