SARIÇAM BELEDİYESİ

ZARA HALK KONSERİNE İLGİ BÜYÜK OLDU

01 Haziran, 2015

Başkan Uludağ,”Sarıçam sizlerle bir başka güzel ve anlamlı”
 
Sarıçam Belediyesi tarafından düzenlenen ve ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Zara’nın katılımıyla gerçekleşen “Halk Konseri” büyük ilgi gördü. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sarıçam’ın önemine değinerek,”Göstermiş olduğunuz bu ilgiye ve coşkuya her zaman layık olmaya çalışcağız. Ne Mutlu bizlere ki, yurdumun tüm güzellikleri, tüm hasletleri bugün Sarıçam da toplandı. İlçemizin Cumhuriyet tarihinden bu yana aldığı hizmetlerin 10 katını yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”dedi
 
Kozan Yolu Otoban Kavşağında düzenlenen Halk Konseri alanına Sarıçamlı erken saatlerde geldi. On binleri aşan kalabalık coşku içinde konseri bekledi. Konsere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP İl Başkanı Yusuf Baş, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular, Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, Karaisalı İlçe Başkanı  Sezai Yılmaz, MHP Adana milletvekili adayları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Konser öncesi Adana Akdeniz Mehteran Takımı sahne alarak katılan kalabalığa çaldığı birbirinden güzel marşlarla coşkulu ve duygulu anlar yaşattı. Mehteran takımının gösterisinin ardından ise Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ sahneye davet edildi. Başkan Bilal Uludağ, böylesine coşkulu bir kalabalık için Sarıçamlı’lara ve katılan misafirlere teşekkür etti. Bilal Uludağ, ”Bugün Sarıçam sizlerle bir başka güzel, anlamlı ve coşkulu. Bugün Sarıçam da samimiyet, güven, sevgi ve sanatın kalp atışları gök kubbeyi çınlatmaktadır. Millet ve devlet bekası için üzerine düşen sorumluluğun her zaman idrakinde olmuş, ülkesini ve ülküsünü canından aziz bilmiş hemşerilerim, Çukurova’ nın her köşesinden buram buram Anadolu kokusu getiren,  kucak kucak samimiyet ve sevgi getiren şehrimizin güzel insanları hepiniz hoş geldiniz.”dedi.
 
“SİZLERE HİZMET YOLUNDA ENGEL TANIMAYACAĞIZ”
 
Artık zamanı geldi diyen yüreklerin Sarıçam’da toplandığını belirten Başkan Bilal Uludağ, her zaman Sarıçamlı’nın yanında olacaklarını belirterek şöyle konuştu :
 
“ 14 ay önce Sarıçam’ın tarihini ve talihini değiştirmenin zamanı geldiğini söylemiştik. Kurumsallaşmış, ulaşılabilir, güler yüzlü ve hizmetkâr bir yerel idareye kavuşmanın, her türlü sıkıntınızda hemen yanı başınızda olacak, sizin dertlerinizle dertlenecek, sizin saadetinizle gülecek bir belediye başkanına kavuşmanın, Sarıçam ilçesinin Adana için cazip bir yerleşim bölgesi olmasının ve ekonomik canlılığa kavuşmasının, Sarıçam’da değişimin, Sarıçamlı hemşerilerimin isteği doğrultusunda gerçekleşmesinin zamanı gelmişti.
 
Hemen kolları sıvadık bizlere böylesine güvenip sahip çıkan sizlere mahcup olmamak için Sarıçam ilçemizde bir hizmet seferberliği başlattık. Sizlere vaat ettiklerimizden çok daha fazla olan Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz.
 
14 ay içerisinde Büyükşehir belediyemizin ve bizim başlattığımız hizmetlerin tutarı Sarıçam Belediyemizin yıllık bütçesinin 4 katına ulaşıyor. İlçemizin bugüne kadar aldığı hizmetin 10 katını yapacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Hizmet yolunda kararlı bir şekilde ilerliyoruz. Sarıçam’ı bölgenin incisi ve birincisi yapıyoruz. Sarıçam’ın tarihini ve talihini değiştiriyoruz. Sizlere hizmet yolunda hiçbir engeli tanımayacağız.”
 
BAŞKAN SÖZLÜ “SARIÇAM’DA BİRLİKTE KOŞACAĞIZ”
 
Daha sonra konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam’ı ve Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı böyle güzel bir etkinlik nedeniyle kutladı. Başkan Hüseyin Sözlü, “ Sarıçam’ı seviyoruz. Büyükşehir olarak her zaman birlikteyiz ve aynıyız. Birlikte koşacağız. Bugüne kadar gelen hizmetin 10 katını Başkan Bilal Uludağ ile birlikte yapacağız. Sarıçam Deresi’nin ıslahı geçmişte yapılmamıştı. Bu sorunu kısa sürede çözdük. İlçe ve köylerimizde var olan su sıkıntılarını giderdik. Sıkıntı olan yerleri de en kısa sürede çözeceğiz. ‘Yolsuzluğu bitireceğiz’ dedik.  2 bin kilometre yol yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. 7 Haziran’daki seçimde gereğini sizler yapacaksınız.”diye konuştu.
 
ZARA İLE COŞTULAR
 
Konuşmaların ardından sahneye çıkan Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara, Sarıçamlı’ların büyük ilgisiyle karşılaştı. Yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Zara, söylediği birbirinden güzel şarkılarla adeta konsere katılan Sarıçamlı’larla bütünleşti. Hareketli parçalarla hayranlarını coşturan Zara,”Gerçekten muhteşemsiniz. Böylesine coşkulu bir ortamda bizleri bir araya getiren Sayın Başkan Bilal Uludağ’a teşekkür ediyorum. Burada bana yaptığınız vokalliği unutmayacağım. Keşke her zaman benle olabilseniz. Hayran oldum. Hepinizi çok seviyorum.”dedi.
 
ÇİÇEK VERDİLER
 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP İl Başkanı Yusuf Baş ve Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve eşi, konser arasında sahneye gelerek sanatçı Zara’ya çiçek takdim ettiler. Çiçekleri alan Zara, başkanlara teşekkür etti ve konserine coşkulu kalabalık ile devam etti. 
© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü