SARIÇAM BELEDİYESİ

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü

 

 

MÜDÜR/BİRİM AMİRİ: Kadir GÜL 

DÂHİLİ TEL: 0322 341 41 09 - 1607   

E-MAİL: sporisleri@saricam.bel.tr

 

 

                                                             

                 GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıçam Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tüm çalışmalarında;

.        Karar alma, uygulama ve eylemlerde şeffaflık,

.        Hizmetlerin temin ve sunumunda yerindelik ve ihtiyaca uygunluk,

.        Hesap verilebilirlik,

.        Kurum içi yönetimde ve ilçeyi ilgilendiren kararlarda katılımcılık,

.        Uygulamalarda adalet ve hizmette eşitlik,

.        Belediye kaynaklarının kullanımında etkinlik ve verimlilik,

.        Hizmetlerde geçici çözümler ve anlık kararlar yerine sürdürülebilirlik, temel ilkelerini esas alır.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Belediye Başkanına veya görevlendireceği Belediye Başkan Yardımcısına bağlı olarak hizmetlerini yürütür.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, çocukların ve gençlerin yaşam kalitesini artırmak, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirerek yetiştirmek, tarihi ve kültürel değerlerini bilen ve bunlara sahip çıkan, sosyal, nitelikli ve sağlıklı bireyler olarak hayata hazırlamak için kurulmuştur. Sarıçam’da yaşayan çocuk ve gençlerin kültür ve sanat üretiminde aktif rol almalarına fırsat sağlamak, enerjilerini sağlıklı bir biçimde değerlendirmelerine olanak tanımak, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için onları bilinçlendirmek ve yönlendirmek müdürlüğün temel görevleri arasındadır. Bu misyondan yola çıkan müdürlük, eğitim, kültür, sanat ve spor temelli pek çok kurs, etkinlik, organizasyon ve kamp faaliyetleri planlamakta ve düzenlemektedir.

Müdürlük, yaz ve kış spor okulları açarak hem yeni sporcular yetiştirmekte hem de mevcut sporcuların gelişimlerine destek sağlamaktadır. Sporun kitlelere yayılmasını teşvik etmek için her yaş grubuna uygun sportif faaliyetler yapmaktadır.

                         GENÇLİK VE SPOR HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN HİZMETLERİ
 

1-) Sportif organizasyonlar düzenlemek ve bu tür organizasyonlara destek vermek.

2-) Gençler ve çocuklar için çeşitli dal ve branşlarda ücretsiz spor eğitimi vermek.

3-) Çocuk ve gençlere yönelik tarihi ve kültürel geziler düzenleyip kamp imkânı sağlamak.

4-) Sportif faaliyet gösteren kulüplere nakdi ve malzeme yardımı sağlamak.

                       FAALİYETLER

            YAZ SPOR OKULLARI: Geçen sene ilkini yaptığımız yaz spor okullarına Futbol, Hentbol, Basketbol, Güreş, Satranç ve Masa tenisi branşlarında yaklaşık 650 kişi katılmıştır. Bu yılda yine temmuz ve ağustos dönemlerini kapsayan yaz spor okulları yapılması planlanıyor.

            MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI: Sarıçam İlçe Belediyesi olarak ilçemiz sınırlarında yaşayan gençlerin spor yolu ile birlikteliklerinin geliştirilmesi, uyuşturucu ve kötü alışkanlıklarla mücadele edilmesi kapsamında Nisan ayında 1.sini yaptığımız Mahalleler arası futbol turnuvasını geleneksel hale getirip her sene düzenlenmesi planlanıyor.

            TARİHİ VE KÜLTÜREL GEZİLER İLE İZCİLİK KAMP FAALİYETLERİ:

Mayıs ayında yapılan izcilik kampımız bu sene farklı bir konseptte planlanıyor. Hedeflenen yaş aralığında ve belirlenen sayıdaki grubu farklı etkinliklerle tanıştırarak yeni yerler tanıtarak ufkunu genişletip eğlenmelerini sağlamak planlanmaktadır.

            SATRANÇ KURSU: Satranç sporuna olan ilgiden dolayı kış sezonunu da kapsayan bir programla alt yapısı hazırlanan salonda öğrencilerimize satranç eğitimi verilmesine başlanmıştır.

            BAŞKANLIK KUPASI: Sarıçam İlçe sınırlarındaki amatör spor kulüplerinin katılımıyla 2.sini düzenlediğimiz Başkanlık Kupasının ağustos ayında 3.sü nün düzenlenmesi planlanıyor.


© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü