SARIÇAM BELEDİYESİ

4’NCÜ BAŞKANLIK KUPASI HEYECANI BAŞLADI

18 Eylül, 2018

Uludağ,” Katılan takımlara başarılar diliyorum”

Sarıçam Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4’ncüsü düzenlenen Başkanlık Kupası’nın başlama vuruşu MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ tarafından yapılarak başladı. Başkan Bilal Uludağ, katılan tüm takımlara başarı dileğinde bulunurken, karşılaşmaların centilmence geçmesini istedi.

Kürkçüler Şehit Ali Köse Stadyumunda başlayan turnuvanın açılışına MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Başkan Yardımcıları, Belediye birim müdürleri, bazı meclis üyeleri, Turnuvaya katılan takımların başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sarıçam’da bulunan 7 Amatör futbol takımlarının katılımıyla düzenlenen turnuvanın açılışında bir konuşma yapan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ “ İlçemizde faaliyet gösteren tüm spor kulüplerine destek vermeye çalışıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki sporu ve sporcuyu ne kadar desteklersek gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalmasına da o kadar yardımcı oluruz. Spora ve sporcuya verdiğimiz desteği gün geçtikçe daha da arttıracağız. Çocuklar ve gençler bizim geleceğimiz. Onların zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri çok önemli. Bu da öncelikle spor yapmalarından geçiyor. Biz de Sarıçam Belediyesi olarak onların daha iyi şartlarda spor yapmalarını amaçlıyoruz.” dedi.

4’ncü Başkanlık Kupasının ilk karşılaşması olan Kürkçüler Spor ve Suluca Organize Sanayi Spor arasında oynandı. Karşılaşmanın başlama vuruşu ise törene katılan MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Öte yandan Turnuvaya Sarıçam İlçesinde bulunan Sarıçam Belediye Spor, Kürkçüler Spor, İncirlik Spor, Suluca Organize Sanayi Spor, Baklalı Spor, Sarıçam Buruk Spor, Kılıçlı Spor takımları katılırken 14 Eylül’de başlayan turnuva 23 Eylül Pazar günü 17.00’de  oynanacak olan final karşılaşmasıyla sona erecek.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü