SARIÇAM BELEDİYESİ

BAŞKAN ULUDAĞ: CUMHURİYETİMİZİN 91. YILINI GURURLA KUTLUYORUZ

27 Ekim, 2014

SARIÇAM BELEDİYE BAŞKANI AVUKAT BİLAL ULUDAĞ, TÜRKİYE CUMHURİYETİ`NİN KURULUŞUNUN 91. YIL DÖNÜMÜNÜ GRURLA VE KIVANÇLA KUTLADIKLARINI SÖYLEDİ.

Sarıçam Belediye Başkanı Avukat Bilal Uludağ, "Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşunun 91.  Yıl dönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız." dedi.

Başkan Uludağ, Cumhuriyet`in kuruluşunun 91. Yılı dönümü nedeniyle yayımladığı bayram mesajında Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucu olduğunu söyledi. Başkan Uludağ, mesajında daha sonra şu görüşlere yer verdi: "Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti`ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak. Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 91. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk`ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyorum. Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum."

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü