SARIÇAM BELEDİYESİ

BAŞKANLIK KUPASI SAHİBİNİ BULDU

24 Eylül, 2018

Başkan Uludağ: “Sporcularımızı centilmence oyunlarından dolayı kutluyorum”

Sarıçam Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 4.sü düzenlenen başkanlık kupası turnuvası tamamlandı.  Büyük çekişmeye sahne olan final müsabakasında Kürkçülerspor ve Baklalıspor karşı karşıya geldi. Normal süresi 2-2 biten karşılaşmada penaltılarla gülen taraf Baklalıspor oldu.

Kupa seramonisinde konuşan turnuvanın ev sahibi Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ “ 4 yıldır her biri ayrı bir çekişmeye sahip olan turnuvalar düzenliyoruz. Bu yılki turnuvamızın sonuna geldik. İlçemizde faaliyet gösteren amatör futbol takımlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu turnuvada böyle güzel ve centilmence maçlar izlemek, genç kardeşlerimizin spora olan sevdasına şahit olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Katılan tüm takımlarımızı, centilmence oyunlarından dolayı, sporcularımızı kutluyorum.” dedi.

Final maçında Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, Sarıçam Belediyesi Başkan yardımcıları, birim müdürleri, amatör spor kulüp Başkanları ve muhtarlar sporcuları yalnız bırakmadılar.

SPOR DOSTLUK, SPOR BARIŞ, SPOR KARDEŞLİKTİR

Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen turnuvada takımlar kıyasıya mücadele etti. 7 takımın da heyecanının 90 dakika boyunca dinmediği turnuvada kupayı müzesine götüren Baklalıspor oldu.

Takımların madalyalarını ve kupalarını takdim eden Bilal Uludağ “Mustafa Kemal Atatürk’ün en önemli sözlerinden biri olan “ Ben sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim.” sözünü bizlere örnek olarak gösterdiğiniz için hepinizi kutluyorum. Spor dostluk, spor barış, spor kardeşliktir. Gelecek dönemdeki müsabakalarınızda da hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Turnuvanın galibi Baklalıspor’un futbolcuları ve teknik heyeti Bilal Uludağ’ı omuzlarına alarak  “Sarıçam seninle gurur duyuyor” diyerek tezahüratlarda bulundu. Futbolcular “Sarıçam Belediye Başkanı’mız Sayın Bilal Uludağ’a çok teşekkür ediyoruz. Sadece bu turnuvada değil her zaman amatör takımlarımızın yanında. Böylesine spora aşık bir belediye başkanımız olduğu için çok şanslıyız. Bizleri hiçbir karşılamada yalnız bırakmadı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.” dediler. Ardında kupasını alan Baklalıspor şampiyonluğu doyasıya kutladı.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü