SARIÇAM BELEDİYESİ

EL İŞİYLE DEĞİŞİM BAŞLADI

19 Eylül, 2018

Başkan ULUDAĞ; Sarıçam’da hanelerde kaynayan kazanlara katkı sağlıyoruz.

Sarıçam Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve ev hanımlarına evlerinde istihdam olanağı sağlayan “Değişim El İşim ile Başlar” projesi hızla büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda deneme süreci başlatılan, projeden istenilen verimi aldıklarını belirten Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ “Yıllardır hayalini kurduğum bu projenin Adana Ticaret Odası ve Sarıçam Girişimci Kadınlar Derneği’nin de iştirakleri ile hayata geçirilmesi ve bu projeden verim alındığını görmekten mutluluk duyuyorum. Sarıçam’da hanelerde kaynayan kazanlara bir nebze de olsa katkı sağlıyor olabilmek bizler için bir gurur kaynağı.” dedi.

Sarıçam Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin istenilen seviyeye ulaşması ile yetinmeyen Başkan Uludağ’ın talimatları ile proje için bir de kadın kooperatifi kuruldu. 1500 Sarıçamlı kadının yararlandığı istihdam hareketi ile kadınlar hem ekonomik olarak kazanımda bulunuyor hem de boş vakitlerini değerlendiriyor.

Projenin deneme sürecinde ilk olarak 1000 kadına, ardından kısa süre içerisinde 1500 kadına istihdam sağladıklarını belirten Uludağ “Hedef kitlemize kısa zamanda ulaştık. Artık çıtayı bir tık daha yukarı taşıyıp 2000 kadına istihdam sağlamayı hedefliyoruz. İş veren firmalarımız yapılmasını istedikleri işleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’müze getiriyor ve müdürlük çalışanlarımız da kapı kapı gezerek kadınlarımıza işlerini teslim ediyor. Gerek evlerinde gerekse belediyemiz Ana-Bacı Konukevimizde üretim yapılıyor. Yakın gelecekte daha kapsamlı hale getirip daha fazla vatandaşımıza istihdam sağlayacağız. Projede görev alan kadınlarımızın ilerleyen süreçte sosyal hayatlarını geliştirmek adına onlar için kültür gezileri ve şölenler düzenleyeceğiz. Bu projeyi sadece ekonomik olarak değil kadınlarımızın sosyal hayatlarını da daha ileriye götürmek için gerekli çalışmaları yapacağız. Hedefimiz mutlu kadın huzurlu sarıçam” şeklinde konuştu.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü