SARIÇAM BELEDİYESİ

ENGELLİ ÇOCUKLAR PALYAÇO EŞLİĞİNDE EĞLENDİ

06 Şubat, 2017

Sarıçam Belediyesi Engelli çocukları ağırladı

Sarıçam Belediyesi Tebessüm Gönüllüleri Grubu üyeleriyle birlikte gerçekleştirdikleri etkinlikle Otizm ve Down Sendromlu çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattılar. Palyaçolar eşliğinde eğlencelere katılan engelli çocuklara belediye tarafından değişik hediyeler de verildi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın talimatları doğrultusunda Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen eğlenceye 50’ye yakın Otizm ve Down Sendromlu çocuk katıldı. Tebessüm Gönülleri Grubu tarafından Özel Eğitim verilen bir okuldan getirilen çocuklara palyaçolar eşliğinde Belediye Nikah salonunda danslar ve çeşitli etkinlikler yapıldı. Neşeli bir ortamda günlerini geçiren engelli çocuklar,  verilen hediyelerle oldukça mutlu olurken, unutamayacakları anlar yaşadılar. Etkinlikler sonrasında ise katılanlara bir de yemek verildi.

Tebessüm Gönülleri Grup Sözcüsü Özge Ada Parlakkan, gruplarında 25 gönüllü bulunduğunu anlatarak, yapılan görüşmeler sonucunda çocuklara değişik etkinlikler yaptıklarını belirtti. Parlakkan,”Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza unutamayacakları bir gün yaşattılar. Bizler tamamen gönüllü olarak bu işi yapıyoruz. Değişik zamanlarda çocuklarımıza ayakkabı, giyecek ve ihtiyaçlarına göre yardımlar yapıyoruz. Ayrıca kanser hastaları için kök hücre bağışı için çalışıyoruz.”dedi.

© 2017 T.C. Sarıçam Belediyesi