SARIÇAM BELEDİYESİ

İFTAR SONRASI EĞLENCELERİ ÇOCUKLARI NEŞELENDİRİYOR

28 Mayıs, 2018

Başkan Uludağ “Çocuklar geçmişi yaşatmak istedik”

Sarıçam Belediyesi tarafından her gün ayrı mahallelerde verilen iftar yemekleri devam ediyor. İftar programlarına katılan Belediye Başkanı Bilal Uludağ, iftar sonrasında aileleriyle birlikte gelen çocukları sevindirerek onlara oyuncaklar dağıtıyor. Özel hazırlanan Tır üzerindeki sahnede sergilenen eski Ramazan günleri orta oyunlarını da ilgiyle izleyen çocuklar oldukça neşeli dakikalar yaşıyorlar.

Başkan Bilal Uludağ, mübarek Ramazan ayında da hizmetlerin devam ettiğini belirterek, iftar sonrasında çocukları sevindirmek adına onlara oyuncak dağıtmayı da ihmal etmiyor. Bilal Uludağ,” Mübarek Ramazan ayı bereketiyle birlikte geliyor. İnsanların bir araya gelmelerine vesile oluyor. Sizlerle bizlerde mahallelerinizde bu güzel ayda birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Tutulan oruçlarınızı Allah kabul etsin. “dedi

HACİVAT-KARAGÖZ VE ORTA OYUNLARIYLA EĞLENİYORLAR

Her mahallede açılan iftarların ardından ise canlı ve kukla gösterileri, Hacivat-Karagöz ve orta oyunlarıyla sergileniyor. İftara aileleriyle katılan çocuklar, oldukça neşeli dakikalar yaşıyorlar. Başkan Bilal Uludağ, çocukların neşeli olmalarının kendilerini mutlu ettiğini kaydedip, “Onları gülerken görmek bizleri daha çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Çünkü bu çocuklar bizim geleceğimiz. İftar sonrası programlarla çocuklarımıza geçmişi yaşatmak istedik.” derken, eğlence dolu anlar yaşayan çocuklar ve aileleri ise, “ Başkanımız Bilal Uludağ’a bizlere böyle unutulmaz anlar ve eski Ramazan gün ve eğlencelerini yaşattığı için teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

 

 

 

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü