SARIÇAM BELEDİYESİ

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK

29 Eylül, 2016

SARIÇAM BELEDİYESİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK

Başkan Uludağ,”Tespit edilen 120 ailemize her gün verilecek”

Sarıçam Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen muhtaç ailelere her gün sıcak yemeklerinin evlerine kadar götürülmeye başlandığını, sayının ise toplamda 380 kişi olduğunu söyledi.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, sosyal belediyeciliğin gereği olarak bu uygulamayı başlattıklarını belirterek, yaşlı ve bakıma muhtaç, yemek yapacak durumları olmayan ailelere sıcak yemek yardımının kapılarına kadar götürülmeye başlandı.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖNCÜ

Başkan Uludağ, her gün üç çeşit sıcak yemek sayesinde pek çok ailenin yüzünün güleceğine değinerek” Belediye olarak yemek dağıtımında önceliği, sağlık sorunlarından ya da diğer problemlerden dolayı evde yemek pişiremeyen ailelere veriyor. Her gün 3 çeşit yemeği kapısına kadar giden aileler durumdan oldukça memnunlar.  Vatandaşımıza yardım etmek Belediye olarak bizim en büyük görevimiz.  Vatandaşımız başı sıkıştığında elbette ki bize gelecek. Bizde Belediye olarak elimizden gelen her yardımı yapmak için çalışacağız. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek sıcak yemek yardımında bulunuyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“Sosyal Belediyecilik” anlayışı ile pek çok Belediye’ye örnek olan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “ Biz Belediye olarak yaptığımız hizmetlerimizi başlayıp biten değil, süreklilik arz etmesini amaçlıyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı titiz bir çalışma sonucunda tespit edilen 120 aileye, toplamda ise 380 kişiye her gün bir öğün olmak üzere sıcak yemekleri verilecek.”diye konuştu.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü