SARIÇAM BELEDİYESİ

İLÇEMİZDE KARASİNEKLE MÜCADELE TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

23 Mayıs, 2022

İlçemizde başlattığımız karasinekle mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İlçemizin kırsal mahallelerinde hayvancılıkla uğraşan vatandaşların ahırları başta olmak üzere, yaz aylarında ciddi sıkıntılara sebep olan karasinek ve sivrisineklerin larvalarını bıraktığı, sulak bataklık alanlarda ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam edildiği belirtildi.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bölgede ciddi sıkıntılara yol açabilecek karasinek ve sivrisinekle mücadeleye erken başlayan ekipler, Başkanımız Bilal Uludağ`ın talimatları ile ilçenin birçok noktasında ilaçlama çalışması yürütüyor.

Vatandaşlardan gelen istek doğrultusunda karasinekle mücadeleye bahar ve yaz ayları boyunca devam edildiği belirtilen açıklamada, sulak alanlar başta olmak üzere kanallar, foseptik çukurları ve hayvan gübresi bulunan alanlarda ilaçlama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

Belediye`mizden yapılan açıklamada, karasinekle mücadelede erken davranarak, havaların ısınması ile birlikte ortaya çıkabilecek sorunları yerinde ve zamanında çözüme kavuştuğu belirtildi. Karasinekle mücadelede birinci önceliğin ahırlar başta olmak üzere, risk teşkil eden yerlerin ilaçlanması olduğuna dikkat çekilen açıklamada, yapılan ilaçlama çalışmalarına yaz ayları boyunca talep gelen mahallelerde devam edileceği aktarıldı.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü