SARIÇAM BELEDİYESİ

SARIÇAM BELEDİYESİ GAZİLER GÜNÜNÜ UNUTMADI

18 Eylül, 2015

Ellerinde Meşaleler ve Türk Bayraklarıyla “Onur Yürüyüşü” yaptılar

 

Sarıçam Belediyesi 19 Eylül Gaziler Gününü unutmayarak şehit aileleri, gaziler, Başkan Bilal Uludağ ile birlikte ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla “Onur Yürüyüşü” yaptılar. Bilal Uludağ, şehit aileleri ve gazilerin her zaman baş tacı olduğunu belirterek,”Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Her Türk de bu onurlara kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Çünkü milli hasletimizde olan bu duyguların, Türk ulusu ve her bireyi için vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır.”dedi.


Kozan Yolu üzerinde bulunan Bayrak Parkında toplanan yaklaşık 300 kişi burada Büyükşehir Bando ekibi eşliğinde önce şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunup istiklal marşını okudular. Daha sonra ise Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Melahat Ongun,  Şehit Aileleri Derneği Adana Şube Başkanı Emine Kunt, şehit aileleri ve gazilerden oluşan gurup ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle Kozan Yolunda yaklaşık 2 kilometrelik “Onur Yürüyüşü” yaptılar. Yürüyüş sırasında katılımcılar hep bir ağızdan ”Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attılar.

 

Kozan Yolu Kanal üzerinde tamamlanan yürüyüş sonrası ise Sarıçam Belediyesi Bahçesine gelen gurupta bulunan şehit aileri ve gazilere Başkan Uludağ’ın da katılımıyla bir yemek verildi. Yemek öncesi şehitler için dualar okundu. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Melahat Ongun ve Şehit Aileleri Derneği Adana Şube Başkanı Emine Kunt,  19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle böylesine anlamlı bir yürüyüş düzenleyerek şehir ve gazilerimizi unutmayan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve ekibine teşekkür etti.

 

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle böyle bir etkinliği yapmayı uygun gördüklerini belirterek, vatanı için şehit düşenleri bir kez daha rahmetle andıklarını kaydetti. Bilal Uludağ,” Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen "Kurtuluş Savaşı"nda yaşamıştır. "Ya istiklal, ya ölüm!" demiştir. Türk tarihi böylesine kahramanlık günleri ile doludur. Bu günleri şehit ve gazilerimize borçluyuz. Destanlar yaratan şehit ve gazilerimiz tek tek birer onur abidemizdir.  Katılımlarınızla bizleri onurlandırdınız hepinize teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü