SARIÇAM BELEDİYESİ

ZABITA EKİPLERİNDEN PAZARYERİ DENETİMİ

04 Ağustos, 2016

Sarıçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Pazaryerinde etiket denetimi yaptı. Zabıta Müdürü Bekir Uludağ,  pazarcıları etiketlere tam kilo fiyatı yazmaları konusunda uyardı. Pazarcı esnafı ise pazarlarda seyyar sorununu ortadan kaldırmaları nedeniyle Sarıçam Belediyesi’ne teşekkür ettiler. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kanal kenarında kurulan Pazaryeri`ne giden Sarıçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, vatandaşın pazaryerlerinde güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi için kontrollerini yaptı.  Pazaryeri`nde etiket ve sınır çizgisi denetimi yapan Sarıçam Belediyesi Zabıta ekipleri, pazarcıları ürünlerin yarım kilo fiyatı yerine tam kilo fiyatı yazılması konusunda uyardı.  

Bekir Uludağ, Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın talimatları doğrultusunda hareket ederek bu denetimleri yaptıklarını belirtti.  Amaçlarının pazaryerlerinde düzeni sağlamak olduğunu ifade eden Bekir Uludağ,” Etiketlerde yarım kilo yazıldığında karışıklıklara neden olabiliyor. Bu nedenle vatandaşımız ve pazarcılarımız arasında anlaşmazlık yaşanabiliyor. Bu tür durumların önüne geçmek adına esnafımızı uyarıyoruz. Pazarcı esnafımıza bizler de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yine pazaryerlerinde seyyarların yer almaması konusunda etkin mücadele içerisindeyiz.” diye konuştu.

Pazaryeri denetimleri sırasında esnafların yanı sıra vatandaşlarla da görüşen Zabıta Müdürü Bekir Uludağ, onların şikâyet ve dileklerini de dinledi. Vatandaşlar, Zabıta ekiplerinin denetim uygulamasından son derece memnun olduklarını dile getirdiler.

Daha sonra Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile yapılan görüşmemizde ise, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, halkın sağlığına zarar verecek eylemlere müsaade edilemeyeceğini,  Sarıçam halkının güvenli gıda tüketimini sağlamak amacıyla bu tür denetimlerin yapılacağını belirtti.  Bilal Uludağ,”Önceliğimiz her zaman Sarıçam halkıdır.  Yılmadan, yorulmadan gece gündüz bütün birimlerimizle hizmete devam edeceğiz” dedi.

© 2022 T.C. Sarıçam Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü